Reklamsız Sözcü
NECATİ DOĞRU

Biden, “Sarayına Tükürürüm” yaptı!

23 Kasım 2014

Obama'nın yardımcısı Jeo Biden, İstanbul'a özel korumalı, seçkin oturmalı geliş yaptı.
İzliyoruz.
Bir Biden görüyoruz.
Yanılıyoruz.
Dört Biden var.
1- Özür dilemiş Biden.
2- Özür dilememiş Biden.
3- Biji Apo diyen Biden!
4- Üçüncü göz olan Biden.
Tek gövdede Dört Biden!

* * * *

İktidar beslemeleri:
“Biden özür diledi” dediler.
Cevap hemen geldi.
“Ben Başkan Obama'nın Yardımcısı Jeo Biden olarak Tayyip Erdoğan'dan özür dilemedim” dedi ve “Biz Tayyip Erdoğan'ı Suriye'de İslamcı terör örgütlerine yardım yapmış biri olarak görüyoruz ve deftere böyle kayıt ettik” demeye getirdi.
Özür dilemiş Biden yok.
Türkiye'ye gelen:
Özür dilememiş Biden.
Yeni yapılan Soygun Sarayı'nı Tayyip Erdoğan “Türkiye'nin itibarı, demirbaşa yazdık” diye halka yutturmaya çalışıyor. Biden Ankara'ya gitmeyip, “Tükürürüm senin Sarayı'na” yaptı.
ABD diplomasisi böyle:
Yüze gülerler. Överler.
Arka sıvazlarlar.
Aslında tükürürler.
Kol bükerler.
Dediklerini yaptırırlar.

* * * *

Biden, Türkiye'ye gelmeden önce, tesadüf, Doğu Anadolu'da 3 olay, aynı hafta içinde, birbiri peşi sıra oluverdi.
Olay 1:
PKK dağ kadrosundandı.
Yaralanmıştı.
Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Hastanesi'nde tedavi görürken onun PKK'nın önde gelen dağ kadrosundan Bedrettin Güçlü olduğu öğrenildi. Başına 4 polis nöbetçi olarak dikildi. 2 gün önce “kaçırılacak ihbarı” yapılmasına ve başında 4 polis nöbetçi durmasına rağmen kaçırıldı.
Olay 2:
Hava Astsubayıydı.
Yanında hamile eşi vardı.
Sivil kıyafetliydi.
Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'nde pazar alışverişi yaparken yüzleri maskeli iki kişi arkadan yaklaşıp ensesinden kurşunladılar. Şehit oldu. Şehit subay Nejdet Aydoğdu'nun katilleri olduğu şüphesiyle yakalanan 2 kişi, yeterli delil yok diye serbest bırakıldı.
Olay 3:
Türkiye'de “Kürdistan” kelimesini kullanmak yasaktı. Diyarbakır Başsavcılığı, “Türkiye'de de Kürdistan kelimesinin resmen kullanılabileceği” yolunu açtı: “Kürdistan Gençlik Hareketi Derneği” ismiyle dernek kurulmasını serbest yaptı.

* * * *

Bu 3 olay, şunu bağırıyor:
PKK yol keser.
Vergi toplar.
Mahkeme kurar.
Asker öldürür.
Polis katleder.
Faili meçhul yapar.
O ikinci devlettir.
Müzakereye oturulur.
Biden de “Abdullah Öcalan'ı memnun edin. PKK ile başlattığınız barış görüşmelerini Türkiye'de bir Kürdistan kurulacak şekilde sürdürmeye devam edin. Biz ABD olarak Biji Apo diyoruz. Yakında PKK'yı terör örgütü listesinden çıkartacağız. Siz de bizi izleyin. PKK'ya af çıkartın. Kürtler, Irak ve Suriye'de ABD'nin en yakın müttefikleridir. Üçüncü göz aramayı bırakın. Üçüncü göz ABD'dir yani benim, biziz, Başkan Obama'dır” demeye geldi.
Özür dilemiş Biden yoktu.
Özür dilememiş Biden.
“Biji Apo” diyen Biden.
Üçüncü göz Biden var.
Tükürerek geldi.
İki yüzlülük diz boyu!

Timsah gözyaşları!

Bir büyük gazete Çevre Bakanı İdris Güllüce ile özel bir haber yapıp manşete koymuş. Bakan İdris Güllüce; termik santral yapma izni verilen şirkete kızıyor ve Yırca'da bir gecede 6 bin zeytin ağacının kesilmesine; “Nasıl kıydın ona ya…” diyerek kınıyor. Bu özel haberi yapan gazete de; “Sayın Bakan, oraya termik santral yapma izini veren sizin hükümetiniz, niçin termik santralin kurulacağı araziyi seçme hakkını o şirkete bıraktınız? Santralin yerini niçin siz belirlemediniz?” diye sormayı akıl etmiyor. Timsah gözyaşlarına salya sümük manşetler.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more