Reklamsız Sözcü
NECATİ DOĞRU

Fatih Terim ve stadı!

16 Kasım 2014

Bugün milli maç var. Dilerim 4 gol de Kazakistan'dan yemeyiz. Brezilya Milli Takımı, Türk Milli Takımı ile “fasulyeden bir maç yapsın” diye kimi haberlere göre 3 milyon Euro, bazı haberlere göre ise 2 milyon dolar “zillete katlanma bedeli” verildi. Zillet; hor ve hakir olma, alçalma, küçülme, aşağı düşme, miskinlik, hımbıllık, tembellik ve beceriksizlik demektir. Brezilyalılar, Türk Milli Takımı'nı aşağılık, alçak, miskin, hımbıl, tembel, sarsak ve beceriksiz gördükleri için “ancak 3 milyon Euro katlanma bedeli verirseniz sizinle bir maç oynarız” demiş oldular.
Parayı kaptılar.
4 gol attılar.
Zillet milli takıma yapıştı.
Fatih Terim yuhalandı.
Onu korumak, kollamak, savunmak da eski kötü futbolcu yeni Cumhurbaşkanı'na kaldı; “Fatih Hoca'nın hayalleri yüksek. Ne yapsın? Çıkıp kendi mi oynasın?” diyerek bir yeni tür “Fatih Terim Mağduriyeti” türetti.

* * * *

Mağduriyete bak!
Bak, bak.
Otur ağla.
Fatih Terim, milli takımı çalıştırma karşılığı olarak yılda 3.5 milyon Euro ücret alma anlaşması yaptı. Türk lirasına çevirirsek ayda yaklaşık 800 bin TL tutar. 400 öğretmenin bir aylık maaşına denk gelir.
Fatih Hoca'nın:
1 günü: 30 bin TL.
1 Saati: 1500 TL.
Bir futbol hocası, yaklaşık rakamlarla, bu kadar parayı; milli takıma hımbıllık, sersemlik, sarsaklık, aşağılık etiketi kazandırmak için mi alıyor? Türkiye'nin sahalarından, stadyumlarından, yeşil alanlarından, okul bahçelerinden, 3 tarafı denizle kaplı kumsallarından niçin dünyanın ayakta alkışlayacağı yüksek seviyede top oynayan futbolcu yetişmiyor da kendisi de top ardında koşmuş Cumhurbaşkanı “Fatih Terim Garibanizmine” sarılma ihtiyacı duyuyor?

* * * *

İnandırıcı cevap isterim!
Fatih Terim!
Tayyip Erdoğan'ın elini öptü.
İsmini bir stadyuma verdiler.
Fatih Langa'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) spor sahası ve tesisleri vardı. Bu saha ve tesisler spor yapmak, sporcu yetiştirmek için yapılmış, 20 yıldır kullanılıyordu. İBB Kulübü'nün adı Başakşehir yapıldı, Fatih Terim'in adı Başakşehir'deki stadyuma yazıldı ve kulüp oraya taşındı.
Fatih'te tesisler ne oldu?
Fatih'teki sahası ne yapıldı?
Tahmin edin.
Bir süre boş tutulduktan sonra Ensar Vakfı'na verildi. Tesisleri Ensar Vakfı kullanıyor. Fatih İlçesi'ndeki kulüpler saha bulamıyor.
Kim bu Ensar Vakfı?
Futbolla ilgisi var mı?
Yok.
Ama kurucuları arasında Kadir Topbaş, Aziz Torun, Yusuf Albayrak gibi iktidar partisinin en önde gelenleri var.

* * * *

Fatih ilçesi!
Baştan sona tarihi yapı.
Spor alanı yok sayılacak kadar az. Haliç Balat sahilinde bulunan tesisler de Başakşehir A.Ş tarafından kullanılıyor.
Başakşehir: İBB Spor idi.
Önce A.Ş yaptılar.
Sonra hisseleri şimdi Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan'ın baldızının damadı Göksel Gümüşdağ‘a devredildi.

Fatih Terim AVM direktörü olsun!

Ben Fatih'te oturuyorum. Gençlerle konuştum. Gençler bana dediler ki, “Ensar Vakfı'na verilen tesisin çim sahası şimdilik kullanılmıyor, yakında mera olacak ilerde AVM yapacaklar. Fatih Karagümrük Kulübü bile kendi stadında taciz altında. Taraftar öfkesinden korkmasalar Karagümrük (Vefa) Stadı'nı da AVM yapacaklar.“
Bulduğu yeşil sahaya AVM dikiyor.
Brezilya'ya zillet parası ödüyor.
Gelenden 3, gidenden 4 yiyor.
Fatih Hoca, bugün de yenilirsen!
O stadyumdan adını sildir.
Kendine AVM direktörlüğü işi bul!

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more