Sözcü Plus Giriş
NECATİ DOĞRU

Obama’nın şahini!

29 Eylül 2014

Soruyu çok net, anlaşılır, sormanın zamanı geldi: Cari açığı kapatmak için Türkiye, kendi öz markası yüzde yüz yerli malı bir elektrikli otomobil üretip dünya pazarlarına satabilecek başarıyı yakalamadan önce askerini ihraç malı haline mi getirecek? ABD Başkanı Obama açıkça;Türk Ordusu'nun ihraç malı haline getirilmesini ve IŞİD'in karadan Türk askeri ile vurulup, bataklığın kurutulmasını” istedi.
Erdoğan da kabul etti.
Türkiye, Erdoğan demek.
Erdoğan söylüyor.
Ordu yapıyor.
Erdoğan söylüyor.
Meclis tezkere çıkartıyor.
Erdoğan, Obama'ya verdiği sözden dönmezse Mehmetçik ihraç malı olur. Cari açık sürdürülebilir kalsın diye Türk Ordusu karadan Suriye'ye girip, ABD'li generallerin yönetiminde ve ABD, İngiliz, Fransız, Danimarka, Hollanda uçaklarının havadan desteği ile IŞİD'i Ortadoğu bataklığından kazımaya girişir.
Hristiyan bombalar havadan.
Müslüman Mehmet karadan.
Müslüman IŞİD temizlenir.
Büyük rejisörün dediği olur.
Temizlik kaç yıl sürer?
10 yıl… 20 yıl..!

* * * * *
Bunu bu kadar acılı ve açık yazıyorum diye bana kızmayın. Eğer ABD Başkanı Obama ile Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan, “IŞİD'e karşı ABD askeri Coni havadan- Türk askeri Memet karadan- Barzani askeri Muho ile PKK askeri Ahmo yandan” savaş düzeni uygulanacaksa; Tarih, benim yazdığımı yazacak: Müslüman Türk ile Kürt ve Hıristiyan Batı bir oldu, Müslüman IŞİD'i temizlediler.
Şimdi birileri çıkar.
IŞİD Müslüman değil.
Şii-Sunni meselesi değil.
İçinde tezgah var.
Gazze'yi unutturmak var.
Diye yazıp, söyleyecekler.
Ben de onlara siz bunları oğulları ihraç askeri haline getirilecek olan Türk halkına değil, Obama'nın külahına anlatırsınız diyeceğim.

* * * * * *

Obama profesör adam.
Güvercin olacaktı.
IŞİD peydahlandı.
Obama şahin oldu.
Ama akıllı şahin!
ABD kendi askerini karadan sokmuyor. İngiltere, Fransa da IŞİD'le göğüs göğüse gelecek şekilde Ortadoğu bataklığına karadan gelmiyorlar. Hatta 100 bin kişilik çok iyi eğitilmiş ve yüksek teknolojik teçhizatlı ordusu olan Suudi Arabistan da karadan asker vermeye niyetli değil. Profesör Obama, Erdoğan'ı “şahinleşme sınavına” aldı, imtihandan geçiriyor.
Türk Ordusu ihraç malı!

* * * * * *
Bizim sınırın Suriye tarafında Kürt kenti Kobani'yi ele geçirmek için saldıran IŞİD güçleri ile PKK'nın Suriye kolu YPG askerleri savaşıyorlar. Mehmetçik de sınırın Türkiye tarafında 500-600 adım beride zırhlı araçlar üzerinde nöbet tutuyor.
Ve can pazarı!
Çocuklar, anneler.
Türkiye'ye sığınıyorlar.
Mehmetçik de dil farkı, mezhep farkı, ırk, millet, sınıf farkı gözetmeden onlara kucağını açıyor, korumaya alıyor. Türk Ordusu sınırını da 90 yıldır korudu, yine koruyor. Daha ne yapsın?
Tayyip Erdoğan duvara dayandı!
Ya Obama'nın şahini olacak.
Ya da bağımsız Türkiye'nin adamı..!