Reklamsız Sözcü
NECATİ DOĞRU

Şikayetçiyim küfürbazdan!

14 Şubat 2014

Vatandaş olarak ben, siz dava açamıyoruz. Ancak yaşadığımız kentin, ilçenin Cumhuriyet Savcılığı'na başvurup “şikayetçiyim Millet'in a…'a koyacağız diyen küfürbazdan” dilekçesi verebiliyoruz.

Davayı ancak savcı açıyor.
Küfür 45 gün önce duyuldu.
Gazetelerde yazıldı.
Bu çirkin, sapık, mendebur, ağza alınmaz galiz küfürün geçtiği telefon konuşmaları Meclis'te milletvekillerine sesli olarak dinletildi.
TV'ler canlı yayın verdiler.
76 milyon Türkiye dinledi.
45 gün geçti.
Bir yürekli savcı çıkmadı.
Küfürbaza dava açmadı. Küfürbaz, Başbakan'ın yanında seçim propaganda açılışlarına katılıyor, toplantılarda görünüyor.

* * *

Düşündüm ki, Türkiye'nin her şehrinden, kasabasından, köyünden 1 milyon vatandaş çıksa; “şikayetçiyim Millet'in a…'a koyacağız diyen küfürbazdan” dilekçeleri verse… Bir savcı da yüreklenir… Küfürbaz'a dava açabilir… Bu davadan sonra başka vatandaşlar da harekete geçebilir. Kendini bilmez küfürbaza ayrıca tazminat davaları da açılabilir. 1 milyon vatandaşın her biri 100 TL'lik davalar açsa; bu ihale almak peşinde Millete küfür yağdıran kendini bilmezin vücut kimyası bozulabilir.
Hukuk Bürosu ile konuştum.
Şikayet dilekçe örneği hazırladım:
……… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'na
Müşteki: Necati Doğru(TC Kimlik no)
Sanıklar:
1- Mehmet Cengiz (Cengiz Holding Sahibi) Altunizade Kısıklı Caddesi No:37 ÜSKÜDAR-İSTANBUL.
2- Celal Koloğlu (Kolin Şirketler Grubu Sahibi ) Horasan Sokak No:14 GAZİOSMANPAŞA/ANKARA
Suç: TCK 125 ve sair tespit edilecek suçlar.
Özü: Ben toplumda haysiyetimle yaşayan bir vatandaşım. Millet'in bir parçasıyım. Tarafımıza edilen;”Millet'in a…'a koyacağız” galiz küfür nedeniyle sanıkların cezalandırılması talebimdir.
Olaylar: Sanıklar Türkiye'nin yeni zenginler sınıfındandır. Devlet kurumlarından milyar liralık ihaleler almaktalar. Başbakan ve Bakanlar ile çok yakın ilişki içindeler. Ben topluma karşı görevlerini yerine getiren ve yasaları çiğnemeden geçimini sağlayıp yaşayan bir yurttaşım. Yaklaşık 2 ay önce ortaya çıkan “Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu” ndaki telefon konuşmalarında 1 no'lu sanık 2 no'lu sanığa; “bu milletin a….'a koyacağız” demekte, 2 no'lu sanık da “inşallah… inşallah” diye cevap vermekte ve tekrar 1 no'lu sanık “çok çalışıyoruz” demektedir. Ve arkadan kahkahalar atılmakta, gevrek gülüşmeler sergilenmektedir. Sanıkların konuşmalarında; biz bu ülkenin vatandaşlarını (Millet'in bireylerini) kastederek küfür savurmalarının mağduruyuz. Onurumuzla, haysiyetimizle, gururumuzla oynanmıştır. TCK'nun 125-1-2- 3 a-b-c maddeleri gereğince sanıkların işledikleri bu suç nedeniyle savcılığınıza başvurma zarureti doğmuştur.
Sonuç ve Talep: Sayın Savcım, yukarıda açıklamaya çalıştığım haklı sebeplerden dolayı ve re'sen ortaya çıkacak nedenlerle, sübut bulacak iddiamız veçhile Mehmet Cengiz ve Celal Koloğlu adlı sanıkların mevcutlu olarak adliyeye sevki ile cezalandırılmasına, mahkeme masraflarının ve avukatlık ücretlerinin sanıklara yüklenmesine karar verilmesini, arz ve talep ederim.
Tarih: ……
Müşteki Ad-Soyadı.
İmza…

 

* * *

1 milyon vatandaş yukarıdaki dilekçe örneğini; ister el yazısıyla ister bilgisayarda kolayca çıktı alıp bir A4 kağıdına yerleştirip; “Müşteki” hanesine kendi adını ve TC kimlik no'sunu, dilekçenin altına da tarih ve adı soyadı ve imzasını atarak, hiçbir masraf ödemeden, en yakın Cumhuriyet Savcılığı Soruşturma Bürosuna verebilir.

* * *

Bir elin nesi var.
İki elin sesi var.
Bir vatandaş, bir vatandaş daha, bir vatandaş daha… 100 bin vatandaş… 200 bin vatandaş… 500 bin vatandaş… 1 milyon onurlu vatandaşın şikayet dilekçesi bir yürekli savcıyı çıkartabilir.
Şikayetçi olalım küfürbazdan.
Hukuk hesap sorsun.
Küfürbaza ihale yağdıranlar.
Küfürbazı koruyanlar.
Halkın gücünü anlasın.
Utanmaları varsa utansın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more