Reklamsız Sözcü
TOKMAK (RAHMİ TURAN)

Bakan bey “Hissetmiş!”

28 Şubat 2014

Ortaya dökülen ses kasetleri, kirli işleri, pislikleri bir bir ortaya çıkarıyor.
İnternete Sansür Yasası da kurtaramayacak bunları…
Teknolojiyle baş etmek çok zor!
Günümüzde hiçbir kirin, hiçbir yolsuzluğun üzeri, yasaklarla, “cart curtla” örtülemiyor! Pislikler, zayıf bir noktadan kılıfı patlatıp etrafa saçılıyor!
Ben, tüm bu ürpertici iddialar karşısında, AKP‘nin düzgün ve namuslu diye bilinen, Allah adını ağzından eksik etmeyen bazı bakan ve milletvekillerinin, bu arada Meclis Başkanı'nın sessiz kalmalarına şaşırıyorum.
“Yolsuzluk tsunamisi” onların da üzerine geliyor. Korkunç dalgalar muhtemelen hepsini silip süpürecek, tarihin çöplüğüne atacak!
Neden hâlâ susuyorlar? Neden çevrelerini saran bu bataklığın içinde duruyorlar? Neden tepki göstermiyorlar? Korktukları şey nedir?
Temizseniz susmayın beyler! Çamur deryası sizi de sarmadan sıyrılın bu şaibeden…
Anamuhalefet partisinin lideri “Biz ses kayıtlarını incelettik, kesinlikle doğru.” diyor.
İktidarın, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise aynı kayıtlar için “İlk dinlediğimde montaj olduğunu HİSSETTİM. Teknik incelemeyi gerektirmeyecek kadar açık!” diyor.
Bu nasıl Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı? Bilimsel teknik incelemeye değil, kendi hislerine itibar ediyor, kendi duygularına inanıyor!
Hissetmekle olacak iş mi bu birader? Hangi devirde yaşıyoruz? Bilim ve Teknoloji ne güne duruyor?
Bu ses kayıtlarını “Montaj olduğunu hissettim” diyerek geçiştirilecek kadar basit bir iş sananlar, halkı değil, kendilerini aldatıyor!..

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more