Sözcü Plus Giriş
TOKMAK (RAHMİ TURAN)

Dünyadan dışlanmış gibiyiz!

Tayyip Erdoğan'ın 5 gün süren New York gezisi, yandaş ve yalaka basın tarafından zafer gibi takdim edildi ama gerçek öyle değil!
Onun, Birleşmiş Milletler salonunda yaptığı konuşma, ciddiye alınıp dinlenmedi bile… Bomboş koltuklara karşı konuşan Tayyip Bey:
“… Altını çizerek ifade etmek istiyorum ki, dünya 5'ten büyüktür. Güvenlik Konseyi Daimi Üyesi 5 ülkenin (Amerika, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa) dünya gerçekleriyle bağdaşmayacak şekilde Birleşmiş Milletler'i etkisiz hale getirmesi, küresel vicdanın kabul edebileceği bir şey değildir.” dedi.
Sevgili okurlar… Bunlar doğru sözlerdir. Doğru olmasına doğrudur ama salon neden bomboştu? Neden dünyanın önde gelen devlet adamları, Tayyip Bey konuşurken salonu terk etmişti?
Burada, güvenilirlik ve itibar ön plana çıkıyor. Tayyip Bey'in doğru sözlerini dinleyen olmadı çünkü, bugüne kadar izlediği yanlış dış politikalar (özellikle Suriye politikası, kanlı IŞİD örgütüne Türkiye'den yollandığı iddia edilen silahlar ve basına yapılan ağır baskılar) dünya liderlerinin Türkiye'ye olan güvenini sarsmıştı.
Tayyip Bey'in sözleriyle eylemleri birbirini tutmayınca bu sonuç ortaya çıktı.
Hamasi nutuklar Türkiye'de iş yapıyor ve oy getiriyor ama uygar dünya buna metelik
vermiyor!
Türkiye olarak, iktidarın yanlış politikaları nedeniyle, dünyadan dışlanmış gibiyiz!
Ülkemiz adına gerçekten hazin bir durum bu!