Reklamsız Sözcü
TOKMAK (RAHMİ TURAN)

Ne kadar sevsek az!

10 Kasım 2014

Ölümünün 76'ncı yılında Ata'mızı şükranla, sevgiyle, minnetle anıyoruz. Bugün eğer, bağımsız bir ulus olarak yaşıyorsak bunu o büyük insana borçluyuz.
İçimizde, Atatürk'e ve onun devrimlerine düşman olanların bulunması, heykellerinin yıkılıp, büstlerinin tahrip edilmesi hazindir.
Onların tümüne lânet olsun!

* * * * *

Avustralya'da, Yeni Zelanda'da, Arjantin ve Kanada'da Atatürk'ün heykelleri, büstleri yapılıyor, bizde ise yıkılıyor, tahrip ediliyor. İktidar ise tüm bu rezillikleri ne yazık ki, fütursuzca seyrediyor!
Meslektaşımız Arslan Bulut'a İran Türkleri'nin Kanada'da yaşayan büyük sanatçısı Heykeltıraş Ruhi Tuna'dan bir mesaj gelmiş:
Türkiye'de bölücülerin çirkin saldırılarına tepki olarak Kanada'da iki Atatürk heykeli yaptım. Daha önce de Atatürk'le ilgili 5 heykel ve kabartma yapmıştım. Heykellerin birisinin açılışını Kanada'nın Windsor şehrinde yapacağız” diyor.
Yurt dışında bile Atatürk büyük ilgi ve sevgi görürken, Türkiye'de bir takım yobazların ve hain bölücülerin Atatürk düşmanlığı yapması, onların aşağılık duygusunu ve karaktersizliklerini gösteriyor!

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more