Şaşırtıcı bilgisizlik!

 

 

 

Tayyip Erdoğan'ın, uluslararası toplantılarda açıkladığı bilgileri, yaptığı konuşmaları kimler hazırlıyor? Elbette ki danışmanları…
Şimdi Sayın Erdoğan'a naçizane tavsiyemiz, derhal o kılavuzları değiştirmesidir. Çünkü ona yanlış bilgiler verip, dünyanın diline düşürüyorlar!
Birinci Latin Amerika İslâm Liderleri Zirvesi'nde konuşan C.Başkanı Erdoğan “Latin Amerika'nın İslâm'la tanışması 12'nci Yüzyıl'a dayanır. Amerika'yı Kolomb değil 1178'de Müslümanlar keşfetti. Kristof Kolomb anılarında Küba kıyılarında dağın tepesinde bir caminin varlığından bahseder.” demişti.
“Küba Dostluk Derneği”, Küba tarihi hakkında geniş bilgiler vererek, bunların kesinlikle doğru olmadığını açıkladı.
Yapılan resmi açıklamada, özetle şöyle deniliyor:
“Sayın Erdoğan'ın konuşmasında atıfta bulunduğu Küba'da Kolomb öncesi Müslüman bir topluluğun ve o tarihlerde bir cami yapısının varlığı asılsızdır. Kolomb'un günlüğünde yazılan, Küba'nın kuzeyinde Gibara kıyılarında cami kubbesine benzer güzel bir tepe
gördüğüdür.”
Anlaşılan, bahsi geçen konuşmaları hazırlayan danışmanları Tayyip Bey'i (aldatmışlar demeyelim) fena halde yanıltmışlar! Sonuçta uluslararası alanda zor duruma düşen o ve onun şahsında Türkiye oluyor! Bu kadar bilgisizlik şaşırtıcıdır!