Sözcü Plus Giriş
TOKMAK (RAHMİ TURAN)

Yara kangren olacak!

Koku artık tüm ülkeyi sardı…
Her şey o kadar açık ki…
İtiraz edecek, inkâra kalkışılacak bir durum da kalmadı.
Görünen o ki, Başbakan Erdoğan, çevresini korumaya çalıştıkça batıyor. Umudu, 30 Mart günü sandıktan oylarının yüksek çıkması…
Diyelim ki oyların yüzde doksanını aldı… Ortaya atılan bütün bu pislikler temizlenecek mi? İddialardan yargı önünde kurtulmadıkça, şaibe artarak devam edecek, ülke tamamen yönetilmez hale gelecek!
Çankaya'daki koltuğa oturduğu günden beri AKP'ye destek olan ve çıkarılan antidemokratik yasaları bile imzalayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Danimarka gezisi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlarken:
“Yaranızı açık bırakırsanız, sinekler konar!” dedi.
Önemli bir lâf… Demek ki Cumhurbaşkanı, ülkede iktidarın bir yarası olduğunu kabul ediyor ve bu yaradan etrafa saçılan kokuların sinekleri çektiğini düşünüyor.
Abdullah Gül'ün şu sözleri de dikkat çekici:
“Türkiye'yi yıkmak isteyen birileri varmış gibi komplo teorilerine inanmıyorum… Bizi tenkit edeni hemen düşman ilan etmek, bunlar üçüncü dünya söylemi! Geldiğimiz noktada bunlar Türkiye'ye yakışmıyor!”
Haklıdır… Gerçekten yakışmıyor! Fakat bunları bize değil, bugüne kadar bütün gücüyle destek olduğu Başbakan'a anlatması gerekiyor!
Çünkü ülkeyi kutuplaştıran o… Kendisini eleştiren herkesi düşman ilan eden o… Yolsuzlukların üzerine gitmeyen o…
Başbakan, bu tutumuyla yarayı kangren yapacak!

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more