Sözcü Plus Giriş
TOKMAK (RAHMİ TURAN)

Yeni Türkiye değil YENiK TÜRKiYE!Vah vah!

Yeni Türkiye imiş!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu öyle diyor!
Yeni Türkiye'de asker, polis, jandarma şehit ediliyor, yollar kesilip araçlar yakılıyor, şantiyeler basılıp binalar tahrip ediliyor, Türk Bayrakları haince indiriliyor, PKK devlete açıkça meydan okurken iktidar bu rezaletleri seyrediyor.
Bunun da adı “Yeni Türkiye” oluyor.
İktidarın “Çözüm süreci” dediği olay, PKK'nın şirretliğini artırması, İmralı'nın tehditlerini hayasızca sürdürmesi şeklinde devam ediyor!
PKK temsilcileri utanmadan “Devletin ve AKP'nin bizimle anlaşmaktan başka şansı yok. PKK, tarihinin en güçlü dönemini yaşıyor. İsterse savaş seçeneğine yönelebilir ve sonuç da alabilir.” diye tehdit ediyorlar. İktidar ise bunlara, hak ettikleri cevabı veremiyor!
Şimdiye dek etliye sütlüye karışmayan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in bile sonunda patlayıp; “Hükümet yol haritasını bize vermedi. Verirse görüşümüzü belirtiriz. Kırmızı çizgilerimiz aşıldığında gerekli cevabı veririz. Yol haritasını biz de basından okuyoruz! O çalışmaların içinde biz yokuz!” demesi ilginçtir.
“Kürt açılımı” veya “Çözüm” denilen bu süreç hakkında Genelkurmay Başkanı'nın bile hiçbir şey bilmemesi, ülkenin kaderinin birkaç kişinin keyfine bırakıldığını gösteriyor!
Erdoğan ve Davutoğlu beyefendilerin dediği “Yeni Türkiye” işte böyle “Yenik Türkiye” haline geldi!