Reklamsız Sözcü
VAHE KILIÇARSLAN

Geçmişten bugüne

16 Kasım 2014

Değerli okuyucularım. Bu hafta yazıma Show TV'de çarşamba akşamı izlediğimiz Türkiye – Brezilya hazırlık maçı ile başlamak istiyorum. Fatih Terim'in başında olduğu Milli Takımımız ekran başındaki milyonlara 0-4'lük mağlubiyetle resmen hüsran yaşattı. Hepimiz ulusal takımımızdan başarılı bir skor beklerken Brezilya karşısında hiçbir varlık gösteremeyen Milli Takımımız'ın son zamanlardaki düşüşü devam etti. Show TV'de “Güldür Güldür Show” hakikaten iyi gidiyor. Özellikle gençlerin takip ettiği program Show TV'yi de güldürüyor. Çok başarılı haber spikeri Nazlı Çelik'in Genel Yayın Yönetmenliği'ndeki Star TV Haber Merkezi, yaptığı özel haberlerle ivme kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz salı akşamı zirveyi yine Özcan Deniz ve Begüm Kütük'ün başrollerinde olduğu “Kaderimin Yazıldığı Gün” adlı dizi aldı. Ülkemizin tüm bölgelerinin izlediği dizide her bölümden sonra seyirci diziye daha fazla bağlanıyor. Özcan Deniz, gerçekten çok seviliyor.

HHH

1995 yılının ortaları, Almanya'dan geldiğinde tanışmıştık, uzun uzun sohbetler yaptık. O yıllarda, şimdilerde dizilerden tanıdığınız Yasemin Allen'in sanatçı olan annesi Suna Yıldızoğlu ile Atv'de program yapıyorduk. Özcan bize konuk olmuştu. Uç uç meleğim adlı parçasıyla o gün inanılmaz beğeni aldı. Bence oyunculukta Özcan'ın dönüm noktası Asmalı Konak'tır. Hatırlarsanız yayınlandığı dönem büyük reytingler alarak sürekli kendinden söz ettirdi. Asmalı Konak klasik oldu diyebiliriz. Özcan Deniz,  kendisini o dizide göstermiş ve star olmuştu. Zaten bugüne kadar oynadığı dizilerin hepsi tuttu. CNNTürk'te her akşam evlerimize misafir olan “Burada Laf Çok”un perşembe akşamki konuğu Ozan Doğulu'ydu. Müzisyen ailenin çocukları olan Ozan ve Kenan Doğulu'nun ne kadar yol katettiğini gördüm. Müzisyen kardeşlerin müzik üstüne ülkemizin çocuklarına verecekleri çok eğitim olduğunu düşünüyorum. “Burada Laf Çok”u hazırlayan ve sunan başarılı televizyoncu Mesut Yar da benim söylediklerime adeta vesile oldu. Mesut, gerçekten geldiği noktaya çok büyük emekler sarf ederek geldiği için konukların adeta hayatlarını ezbere biliyor ve ortaya gerçek ve tadında bir talk-show çıkıyor.

HHH

Majör kanallarda artık çoğunlukla tecrübeli televizyoncular görüyorum. Reyting rekabetinden dolayı artık herkes çok titiz. 20 yıldır program yapan bir programcı olarak TV sektörünün çok ilerlediğini, teknolojinin son sisteminden iyi faydalanan sektörün izleyiciye en iyisini göstermenin ve çok reyting almanın derdinde olduğunu görebiliyoruz. Bugün iyi bir dizinin bölüm maliyeti 300'le 500 bin TL arasında. Gazetelerden okuyorsunuz, bölüm başı iyi oyuncular 70 bin TL'den konuşuyorlar. Eskiden Yeşilçam oyuncuları neredeyse karın tokluğunda çalışırlarken, şimdiki oyuncuların aldıkları paralar dizi furyasının nereden nereye geldiğinin göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Her zaman söylediğim gibi televizyon ekranlarımıza hümanist kavramda sahip çıkalım.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more