Paramparça

Değerli okuyucularım. Bugün yazıma geçtiğimiz pazar günü Kanal D ekranında başlayan “Şeref Meselesi” ile başlamak istiyorum. Son günlerin gözde oyuncularından olan Kerem Bürsin'in başrol oynadığı dizi hiç reklama çıkmamasına rağmen Star'ın zirvedeki dizisi “Gönül İşleri”ne geçildi. Nedeni ise “Şeref Meselesi”nde hedef kitlede çoğunluk sadece genç izleyicinin olması, “Gönül İşleri”nde ise hem gençliğin hem de bayanların olmasıydı. “Gönül İşleri” senaryo olarak 2 büyük seyirci kitlesini ekrana taşıyor. “Gönül İşleri” birinciliğini sürdürürken, Ali Sunal'ın “Güldür Güldür Show”u da bir hayli başarılı gidiyor. Rahmetli Kemal Sunal hakikaten ülkemizin en önemli oyuncularının başında geliyor. Hâlâ oynadığı filmler reyting rekorları kırıyor. Bugün Star'da saat 11.45'te “Şaban Oğlu Şaban” var. Ben filmlerini komik ve düşündürücü buluyorum.

HHH

Geçtiğimiz gün Atv'nin özel haberini izledim. Engelli bir insan denize düşüyor, bir genç de canla başla buz gibi soğuk havada hemen denize atlyarak uzun uğraşlardan sonra kahramanlık örneği vererek kurtarıyor. Biz de kendisine helal olsun diyerek TV turumuza devam ediyoruz. TV8'de Acun Ilıcalı'nın sunduğu “O Ses Türkiye”de jüri üyesi olan sanatçı Hadise'yi ekranda yapmacık buluyorum. Hadise iyi sanatçı olmasına rağmen TV'de sanki zorlama görüyorum. Yarın yılın dizisi olarak söylenen “Paramparça” başlıyor. Fragmanı yayınlandığı günden bu yana çok ses getiren dizide çok tecrübeli oyuncular görev alıyor. Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay gibi dev oyuncuların yer aldığı dizinin bu yıl çok tutacağını düşünüyorum. Erkan Petekkaya “Aynalı Tahir” dizisi ile sektöre adım atmış kardeşimizdir. Gerçekten sevdiğim iyi bir dostumdur. Erkan Petekkaya kendini 19 yılda çok geliştirdi diyebiliriz. Başarılı oyuncunun bugüne kadar oynadığı dizilerin hepsi çok tuttu. Hakikaten oyunculuk performansı önemli olan bir aktör.

HHH

Partneri Nurgül Yeşilçay da bir o kadar başarılı bir grafik çizdi dizi ve sinema filmlerinde… Nurgül Yesilçay, özellikle kadın oyuncular arasında önemli bir ivme kaydetti. Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay “Paramparça” ile yarın 20.30'da Star TV ekranındayken Atv'de ise aynı saatlerde “Karadayı” dizisi olacak. Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel'in başrolünde oynadığı dizi, bakalım güçlü “Paramparça” karşısında ne yapacak? Yarın akşamı hakikaten heyecanla bekliyoruz. Zorlu mücadeleden “Paramparça”nın galip geleceğini düşünüyorum. Çünkü “Paramparça”nın senaryosu çok iyi. Sevgili okuyucularım, her zaman söylediğim gibi diziler şu anda büyük kitleler tarafından soluksuz izleniyor. Dizi sektöründe çalışan perde arkasında binlerce insan var ve bu diziler hepsine birer ekmek kapısı… Son zamanlarda yapımcılar da senaryolarına özen gösteriyorlar. Bu da izleyici ve velileri sevindiriyor. Bir yerde ekranlardaki senaryolarla gençliğimize örnek oluyorlar. Örf, adet, gelenek ve görenekleri olan toplumumuzda bu da çok önemli… Sevgi ile kalın.

Loading...