4 milyonluk sahte vasiyet

Mirası kızlarıyla paylaşmamak için sahte vasiyet hazırlatan kadın hapis cezası aldı

4 milyonluk sahte vasiyet

Dawn Smith, kocası ölmeden 2 yıl önce, 1 milyon sterlinlik mirası (yaklaşık 4 milyon lira) üvey kızlarıyla paylaşmak istemediği için sahte vasiyet belgesi hazırladı. Gerçek ortaya çıkınca da 21 ay hapse çarptırıldı.

İngiltere'de yaşayan Harvey Smith, hukuk sekreteri olan Dawn Smith ile 2'nci evliliğini yapmış ve 2012'de vefat etmişti. Ancak Smith'in vasiyeti kızları Karen Harwood ve Zoe Traherne'de hayal kırıklığı yarattı. Çünkü mirasın yazılı olduğu belgede, 500 bin sterlin değerindeki ev ile 420 bin sterlinlik emeklilik fonunun, kızlarına değil de üvey anneleri Dawn Smith ile oğluna bırakıldığı yazıyordu. Bunun üzerine 2 kardeş mirasa itiraz etti.
Kocasının ölümünden kısa süre sonra Marmaris'e tatile gelen Dawn Smith ise burada garson olan bir Türk ile evlendi. Tam da bu sırada İngiltere'de savcılığın incelemesinde vasiyetin sahte olduğu belirlendi.

 

 

İMZASI SAHTE ÇIKTI

Buna göre Dawn Smith, eşi Harvey'nin ölümünden 2 yıl önce, onun adına sahte bir vasiyet hazırlamış, altına onun imzasını atmış ve üvey kızlarını da böylelikle mirastan mahrum bırakmayı planlamıştı. Teeside Kraliyet Mahkemesi'nde hakkında dava açılan kadın son duruşmada, yeni eşinden hamile kaldığını ve hapse girmemesi gerektiğini belirtti ancak 21 ay hapse çarptırıldı. Smith, her şeye rağmen mirastan pay alacak.

Sosyetenin şen dulu yine kârlı çıktıSosyetenin şen dulu yine kârlı çıktı

 

Loading...