Sözcü Plus Giriş

Çin’deki kazanın sürücülerine hapis cezası

Çin'in başkenti Pekin'de lüks spor arabalarıyla yarışırken kaza yapan iki genç sürücüden biri 4, diğeri 5 ay hapis cezasına çarptırıldı

Güncellenme: 12:31, 24/05/2015
Çin’deki kazanın sürücülerine hapis cezası

Ülkenin resmi ajansı Şinhua’nın haberine göre, 20 yaşındaki Yu Muchun ve 21 yaşındaki Tang Wentian 18,000 Yuan (yaklaşık 2.900 dolar) da para cezası ödeyecek. Yu ve Tang, Pekin’in merkezinde 11 Nisan’da bir tünelde kaza yapmış, Ferrari ve Lamborghini marka arabaları hurdaya dönmüştü. Kazada, arabalardan birinde bulunan bir kadın yaralanmıştı. Tehlikeli araba kullanmaktan ceza alan sürücüler, kararı temyiz etmeyeceklerini söylediler. Lamborghini sürücüsü Tang, “Bir hata yaptım. Topluma kötü örnek oldum. Ailemi ve dostlarımı incittim” dedi.

HIZLARI 179 VE 165 KİLOMETRE

Mahkeme kayıtlarına göre Datun Yolu tünelindeki kaza sırasında 70 km hız sınırı bulunan arabalardan biri saatte 179, diğeri de 165 kilometre hız yapıyordu Arabaların kontrolden çıkarak tünel duvarına çarptıkları belirtiliyor. Polis, iki sürücünün de işsiz olduklarını açıkladı. Bu durum, gençlerin üst düzey yetkililerin ya da varlıklı ailelerin çocukları olduğu iddiasını gündeme getirdi. Ancak ailesi Tang’ın borsada çok para kazandığını ve Lamborghini’yi bu parayla aldığını söyledi. Yu ise arabanın ödünç olduğunu söyledi.

Çin'i karıştıran kaza

Çin’i karıştıran kaza