Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanına sert sözler

Hollande'ın geçen yıl olaylı bir şekilde ayrıldığı sevgilisi gazeteci Valerie Trierweiler, eski sevgilisine sert eleştirilerde bulundu

Güncellenme: 11:38, 14/05/2015
Cumhurbaşkanına sert sözler

Fransa’da Cumhurbaşkanı François Hollande’nin eski sevgilisi Trierweiler, Le Parisien gazetesine yaptığı açıklamada Hollande ve Çevre Bakanı Segolene Royal için, “onlar güç takıntılı ayrılmaz bir çift” ifadesini kullandı.

“ONLAR İÇİN İKTİDAR YAŞAMIN ANLAMI”

Geçen yıl çıkan kitabının yeni baskısı dolayısıyla gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trierwieiller, “onların siyaset için ölçüsüz bir yaklaşımları var, onlar için iktidar yaşamın anlamı, onların ortak saplantıları. Uzun zaman kimin Elysee Sarayı’na çıkacağını hesabını yaptılar, şimdi bu mesele kapandı. Onlar yardımlaşarak güçlerini artırıyorlar” dedi.

“CUMHURBAŞKANI DUYGUSUZ BİRİ”

Fransız medyasında son dönemde, geçmişte Nicolas Sarkozy karşısında cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden Royal’in, Hollande’ın yardımcısı gibi davrandığı ve onu yönlendirdiği iddia ediliyor. Trierweiler’ın Arenes yayınevi tarafından basılan “Merci pour ce moment” (O an için teşekkür ederim) adını taşıyan kitabı 400 binin üzerinde satmıştı. Daha yayımlanmadan kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan kitapta Trierweiler,  Hollande için olumsuz bir tablo çizerken, Cumhurbaşkanını duygusuz biri olarak nitelemişti.

Hollande, Suudi Arabistan'da liderlerle buluştu

Hollande, Suudi Arabistan’da liderlerle buluştu

GİZLİ AŞK YAŞAMIŞTI

Kitapta, Hollande, fakirleri sevmemekle, soğuk ve yeteri kadar güler yüzlü olmamakla suçlanırken, eski sevgilisini siyasetten uzak tutmaya çalışmakla suçlanmıştı. Valerie Trierweiler, kitabında, Hollande’ın ünü arttıkça kendisinden giderek uzaklaştığı siteminde bulunmuştu. Closer dergisi, geçen yıl Hollande’ın Trierweiler ile birlikteyken oyuncu Julie Gayet ile “gizli aşk yaşadığını” ortaya çıkaran fotoğrafları yayınlamıştı.


Bu fotoğrafların ardından Hollande, “gizli aşkını” üstü kapalı olarak itiraf etmek zorunda kalmış, Trierweiller de Elysee Sarayı’nı terk etmişti.

Hollande, Fidel Castro ile görüştü

Hollande, Fidel Castro ile görüştü

Yayınlanma Tarihi:11:36,