Kainat güzeli barış görüşmelerinde

Kolombiya hükümetiyle FARC arasındaki barış görüşmelerine 2014 Kainat Güzeli Paulina Vega da katılacak

Kainat güzeli barış görüşmelerinde

Kolombiya devletiyle yaklaşık 50 yıldır savaşan Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC), Küba’daki barış görüşmelerine sürpriz bir ismi davet etti. Örgüt, Kolombiyalı 2014 Kainat Güzeli Paulina Vega’yı müzakerelere çağırdı. FARC, önceki gün yaptığı resmi açıklamada “Paulina Vega’nın Havana’ya gelme isteğini memnuniyetle öğrendik. Barış müzakerelerine katılarak bu arzunuzu somutlaştırmanızı dileriz” ifadelerine yer verdi. Vega, geçtiğimiz hafta “Barış anlaşmasının imzalanma sürecinde Havana’da bulunmayı çok istiyorum” demişti. FARC ile Kolombiya hükümeti arasındaki barış görüşmeleri 2012’nin sonundan beri devam ediyor. Geçtiğimiz kasım ayında Kolombiyalı bir generalin kaçırılmasıyla görüşmelere ara verilmişti. Generalin kısa sürede serbest bırakılmasının ve verilen yılbaşı arasının sona ermesinin ardından, taraflar Küba’nın başkenti Havana’da müzakereleri sürdürüyor.

2014 Miss Universe Güzeli Paulina Vega oldu2014 Miss Universe Güzeli Paulina Vega oldu

50 YILDA 220 BİN KURBAN

Hem FARC, hem de Kolombiya hükümeti, ülkenin en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu kaçakçılığına karşı birlikte hareket etme kararı almışlardı. Bu karar barış müzakerelerinin en önemli kazanımlarından biri olarak değerlendirilmişti. 1964’te kurulan ve zaman zaman terör eylemleri düzenleyen sol görüşlü FARC ile Kolombiya hükümeti arasındaki 50 yıllık çatışmalarda en az 220 bin kişi hayatını kaybetti, 5 milyon kişi ise evlerini terk etmek zorunda kaldı.

İŞLETME ÖĞRENCİSİ

Diğer birçok yarışmacının aksine hayatında ilk kez bir güzellik yarışmasına katılan Paulina Vega, 2013 yılında Kolombiya güzeli seçilerek, ülkesini Miss Universe 2014’te temsil etme hakkı kazanmıştı. 25 Ocak 2015 gecesi kainat güzeli seçilerek, 57 yıllık aradan sonra güzellik kraliçesi tacını Kolombiya’ya tekrar getirdi. 1993 doğumlu Paulina Vega, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da işletme okuyor. 22 yaşındaki Vega, güzellik yarışmasında yaptığı konuşmada, ülkesinin birçok alanda büyük yol kat ettiğini ve uyuşturucuyla mücadele ve güvenlik gibi konularda başarılı adımlar attığını söylemişti. Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, Twitter’dan Vega’yla gurur duyduklarını belirtmişti.

O çirkin kız şimdi güzellik kraliçesi adayıO çirkin kız şimdi güzellik kraliçesi adayı
Loading...