Manastırda rahibe tacizi

Sırbistan'da 72 yaşınaki baş rahibenin, 36 yaşındaki rahibe Milanka Konatar'a tacizde bulunduğu iddia edildi

Manastırda rahibe tacizi

Sırbistan, bir manastırda yaşandığı iddia edilen seks skandalıyla sarsıldı. St. Elijah Manastırı’nın baş rahibesi cinsel tacizle suçlandı. 36 yaşındaki rahibe Milanka Konatar, 72 yaşındaki baş rahibeye cinsel taciz suçlaması yöneltti. Konatar, yaşadıklarından ötürü duyduğu üzüntü ve pişmanlıkla günah çıkarmaya karar verince ortaya çıkan olayda, Konatar'ın yaşadıklarını anlattığı mektubu da dava dosyasına eklendi. Patrikhane'ye gönderilen şikayet mektubunda baş rahibenin yaşadıklarını kimseye anlatmaması için genç rahibeye yemin ettirdiği de yer alıyor.

‘TİTREYEN ALET’LE MASAJ

Milliyet’te yer alan habere göre Sırbistan ve Karabağ sınırına yakın bir manastır olan St. Elijah'ta yaşanan olayda, baş rahibenin genç rahibeye zorla lezbiyen ilişkide bulunması için taciz ettiği iddia ediliyor. Konatar'dan bacaklarına ve kalçalarına masaj yapmasını isteyen baş rahibenin genç rahibeyi ormanda yürüyüşe davet ettiği belirtiliyor. Yaşadıklarını yazdığı mektupta kaleme döken Konatar, baş rahibenin “titreyen ve trafik ışığı gibi renk değiştiren bir aletle kendisine masaj yaptırdığını; bunun iğrenç olduğunu” anlattı.

‘BENİ ORMANA ÇAĞIRDI’

Baş rahibenin, Konatar önünde “uygunsuz bir şekilde soyunduğu ve kokulu yağlarla kendisine masaj yaptırdığı” öne sürüldü. Konatar, yazdığı mektubunda, “Ayin sırasında baş rahibe bana uygunsuz şekilde dokundu. Kiliseyi terk ettikten sonra beni kollarımdan tuttu ve yüzünde ilginç bir gülümsemeyle beni ormanda yürüyüşe çağırdı. Bu olayı düşünmek bile istemiyorum. Uyuduğumuz yerde ise rahatça giyinip soyunuyordu” ifadelerini kaleme aldı.

Rahibe, hamile olduğunu doğumda öğrendiRahibe, hamile olduğunu doğumda öğrendi
Loading...