Michael Jackson’ın estetik hikayesi

19 yaşında burnunu yaptırmak için bıçak altına yatıp 100'ü aşkın ameliyat geçiren Jackson'ın estetik macerası belgesel oldu

Michael Jackson’ın estetik hikayesi

Pop’un Kralı sıfatının yanı sıra ‘estetiğin kralı’ da denilen Micheal Jackson’ın estetik macerasını neşter neşter gözler önüne seren bir belgesel, İngiliz Daily Mail gazetesine haber oldu. Bazı arkadaşları kendine Diana Ross’u örnek aldığı için, bazılarıysa nefret ettiği babasına benzerliğinden kurtulmak için bıçak altına yatmaya başladığını anlatıyor.

“BURNUMDAN ÇOK UTANIYORDUM”

19 yaşında burnundan tiksinen Jackson, sonradan o yılları şöyle hatırlayacaktı: “Beter sivilcelerim vardı. Çok utanıyordum. Her gün ağlıyordum.” Ablası La Toya’ya ise şöyle anlatıyor kardeşinin estetik macerasının başlangıcını: “Michael, burnundan çok sıkıntı çekiyordu. ‘Çok büyük. Yaptırmak istiyorum' diyordu.”

ÖNCE ABLASINA DENETMİŞ

İlk kez bıçak altına yatacağı için biraz tedirgin olan genç Michael, ablasını denek olarak kullanmış: “Benim için kobay olur musun? Burnunu yaptırıp acıyıp acımadığını bana söyler misin?” Ablasındaki sonuçtan memnun kalınca da kararını vermiş. İlk ameliyatını söylemekten utanan Jackson’ın bahanesi ise “Dans provası yaparken kırdım” olmuş.

“Tamamen plastik olmak istiyorum”

KIRK DOUGLAS ÇENESİ YAKIŞIR

Yedi yıl sonra da plastik cerrahi meraklısı arkadaşı -Hollywood’un saç tasarımcısı- Steve Erhardt’ı ikna etmiş Jackson. Ve Erhardt çukur çene operasyonu geçiren ilk insan olmuş. Erhardt, doktorunun Michael’a Kirk Douglas'ınki gibi daha erkeksi bir çene önerdiğini anlatıyor. Kendi çenesindeki çukuru görünce o da yatmış bıçak altına.

Baştaki korkusuna rağmen Michael Jackson, aşağı yukarı 100 estetik operasyon geçirdi. Botoks yaptırdı, ten rengini açtırmaya çalıştı, yanaklarını kaldırttı, dudaklarını şişirdi, burnunu delikleri kapanacak denli küçülttü ve en sonunda da herkesin aklında kalan görüntüsüne ulaştı.

EN ÇARPICI DETAY

Daily Mail'in haberleştirdiği belgeseldeki en şaşırtıcı anekdot ise Michael Jackson'ın hiç estetik yaptırmasaydı nasıl görüneceğine dair öngörü oldu. Bilgisayarla oluşturulan fotoğraftaki MJ, dudaklarında sıcak bir gülümseme olan çekici, dolgun siyahi bir adam.

Çizgi roman karakteri olduÇizgi roman karakteri oldu
Loading...