Sözcü Plus Giriş

Piyano çalan evsiz adam

İngiltere'de bir tren istasyonunda piyano çalan evsiz adamı görenler gözyaşlarını tutamadı

Güncellenme: 15:47, 24/05/2015
Piyano çalan evsiz adam

İngiltere 'de bulunan Newcastle tren istasyonunda, evsiz bir adamın piyano çalışı çevredekilere duygusal anlar yaşattı. Video Facebook 'ta paylaşılmaya başladıktan sonra adının Alan Donaldson (26) olduğu açıklanan adam, bir buçuk yıldır evsiz olduğunu söyledi.

“ÖNCE DALGA GEÇİP SONRA ŞOK OLDULAR”

Daily Mirror'ın haberine göre, Donaldson'ın piyano çaldığı anları kaydeden ve Facebook'tan paylaşan Michael Kinnison, yaşananları şu sözlerle anlattı: “İlk olarak bir polis onu durdurmaya çalıştı ve evsiz adamın gitmesini istedi, ancak sonunda piyano çalmasına izin verdi. Polisler de dahil olmak üzere çevredekiler, evsiz adamın piyanonun başına oturduğu esnada onunla dalga geçti. Ne var ki, dalga geçmeleri adamın Für Elise çalmaya başlamasıyla şoka dönüştü. Sonraki yarım saat içinde, hepsi hatasız olmak üzere başka eserler de çaldı. En başta ona gülen bir kadın ağlamaya başladı.”

‘PİYANO BAŞINDAYKEN KİMSE BENİ RAHATSIZ ETMİYOR’

The Chronicle'a konuşan evsiz Donaldson, bir buçuk yıldır sokakta olduğunu belirterek, “Bu zor. İnsanlar beni dilenmekle suçluyor ama piyanonun başına geçtiğimde kimse beni rahatsız etmiyor. Birkaç yıldır piyano çalmamıştım, ancak kolaylıkla hatırladım” ifadesini kullandı.

Donaldson'ın okuldan arkadaşı Leo Robertson'ın videonun ortaya çıkmasından sonra arkadaşının ev bulması amacıyla yardım kampanyası başlattığı bilgiler arasında.

5 yıldır duvarda sıkışan kedi kurtarıldı

5 yıldır duvarda sıkışan kedi kurtarıldı