Sözcü Plus Giriş

Polislere tuvalette silah unutmama eğitimi

ABD'nin başkenti Washington'da Kongre binalarını korumakla görevli polislere silahlarını unutmadan umumi tuvaletleri kullanma eğitimi veriliyor

Güncellenme: 11:02, 24/05/2015
Polislere tuvalette silah unutmama eğitimi

Kongre polisi bu yıl üç kez silahlarını tuvalette unuttu. Silahını tuvalette unutan bir polise disiplin cezası verilirken, unutulan silahlardan birini bir çocuk buldu. Kongreyi korumakla sorumlu polis biriminin Müdürü Kim C Dine Kongre’de yaptığı açıklamada “Memurlarımıza tuvalete gittiklerinde ne yapmaları gerektiğine dair ek eğitim veriyoruz” dedi. “Capitol Police” emniyet birimi, Kongre binası ve çevresinde senatörlerin, kongre üyelerinin, personelin ve ziyaretçilerin korunmasından sorumlu.

“ÖNCE UZAKLAŞTIRMA, TEKRAR OLURSA MESLEKTEN MEN”

Müdürleri Kim C Dine bir dizi polis skandalının ardından Temsilciler Meclisi’nde ifade verdi. Dine, silahların tuvalette unutulmasının hiçbir mazereti olamayacağını ve silahlarını koyabilmeleri için polislere daha çok dolap ayrıldığını söyledi. Dine kurallara göre silahını tuvalette unutan polislerin beş gün ila bir ay arasında görevden uzaklaştırıldığını, tekrarı halinde de meslekten atıldıklarını anlattı. Dine ayrıca, “Memurlarımın silahlarını bilerek ortalıkta bırakmadıklarını söylemeliyim. Ama bunun kabul edilebilir bir yanı yok, cezasını çekecekler” dedi.

ABD'de kanlı gün

ABD’de kanlı gün