Sözcü Plus Giriş

Yüksek güvenlikli kapalı ceza infaz merkezinden iki mahkûmun firar etmesi ülke gündemini günlerce meşgul etmişti. Clinton Cezaevi’nden 6 Haziran’da firar firar eden iki mahkûmdan biri olan David Sweat’ın polisi açtığı ateş sonucunda yaralı olarak ele geçirildiği bildirildi.

Bölgeden yayın yapan yerel televizyon kanalları, 35 yaşındaki Sweat’ın, Kanada sınırının yaklaşık 3,5 kilometre güneyinde New York’un Constanble kasabası yakınındaki ağaçlık arazide yaralı olarak yakalandığını duyurdu. Sweat’i, kapı kapı tüm evleri araştırarak, tüm araziyi tarayan yaklaşık bin 300 yerel ve federal güvenlik görevlisi arıyordu.

DİĞER FİRARİ ÖLÜ ELE GEÇİRİLMİŞTİ

Sweat’in birlikte firar ettiği arkadaşı 49 yaşındaki Richard Matt, 26 Haziran’da New York eyaletine bağlı Franklin County’nin Malone köyünde Vermot gümrük ve sınır güvenlik ajanının açtığı ateş sonucunda ölü olarak ele geçirilmişti. Mahkûmlardan Sweat’in, 2002 yılında bir şerif yardımcısını öldürmekten müebbet, iki gün önce ölü ele geçirilen Matt’ın da 1997’de bir kişiyi kaçırıp, döverek öldürmekten 25 yıl hapis cezası bulunuyordu.

ABD'de küçük uçak evin üzerine düştü: 3 ölü

ABD’de küçük uçak evin üzerine düştü: 3 ölü

Son güncelleme: 14:39 29.06.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more