Sözcü Plus Giriş

ABD’de silah sesleri: 5 ölü, 3 yaralı

Silahlı bir saldırgan Tennessee eyaletinde bulunan askeri toplanma merkezinde silahla etrafa ateş açtı. Saldırgan dail 5 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.

Güncellenme: 11:26, 17/07/2015
ABD’de silah sesleri: 5 ölü, 3 yaralı

Açılan ateş sonrasında yaralananlar çevrede bulunan hastanelerde tedavi altına alındığı, saldırının yapıldığı bölgeye çok sayıda ambulans gönderildiği bildirildi.

Görgü tanıklarının yaptıkları açıklamalarda, saldırıyı yapan kişinin gümüş renkli spor bir araba ile bina önünde bulunan Amnicole Anayolu'ndan geçtiği sırada saldırıyı gerçekleştirdiğini bildirdi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Muhammed Yusuf Abdülaziz adlı saldırganın, polis tarafından vurularak öldürüldüğü belirtildi. Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Muhammed Yusuf Abdülaziz, otomatik silahla ABD ordusuna ait Donanma Reserv Merkezi’ne saldırdıktan sonra, başka bir askeri noktayı hedef aldı. Saldırıda, 4 donanma askeri yaşamını yitirirken, Muhammed Yusuf Abdülaziz adındaki saldırgan polis tarafından vurularak öldürüldü.

Londra'da bir Türk öldürüldü

Londra’da bir Türk öldürüldü

 

DONANMA AÇIKLAMA YAPTI

ABD Donanmasının resmi twitter hesabından yapılan açıklamada olayın araştırıldığı belirtildi. Polis olayla ilgili araştırma başlatıldığı açıklandı

IŞİD'in iki lideri öldürüldü

IŞİD’in iki lideri öldürüldü

 

İKİ AYRI NOKTADA SALDIRI

Yetkililer ayrıca Chattanooga'daki donanmaya ait bir noktada daha saldırı gerçekleştiğini açıkladı. Askeri tesise gerçekleştirilen silahlı saldırıları aynı kişinin yapmış olduğu düşünülüyor

Sınırda silah sesleri!

Sınırda silah sesleri!

 

KİMLİĞİ AÇIKLANMADI

Yanlız öldürülen saldırganın kimliği ve bu saldırıyı neden yaptığı ile ilgili bir bilgi henüz paylaşılmadı.

 

Yayınlanma Tarihi:20:35,