Sözcü Plus Giriş

AirFrance yöneticilerine saldıran 6 kişi tutuklandı

Geçen hafta Fransa'da işten çıkarmaları protesto ederken AirFrance yönetcilierine saldıran 6 kişi gözaltına alındı

Güncellenme: 10:55, 13/10/2015
AirFrance yöneticilerine saldıran 6 kişi tutuklandı

Foto: Reuters

AirFrance'ın binasında geçtiğimiz hafta yapılan toplantı sırasında dışarıda toplanan öfkeli kalabalık, binaya girerek yöneticilere saldırmış ve şirket yöneticilerden Frederic Gagey ve Xavier Broseta ve Pierre Plisonier göstericiler tarafından darp edilmişti. Gözaltına alınanların, şirketin kargo ve depo bölümünde çalıştıkları belirtildi.

Kriz sebebi ile 300 pilot, 700 kabin görevlisi ve bin 900 yer görevlisinin sözleşmesini iptal edeceğini duyuran AirFrance, işten çıkarmaya gerekçe olarak da giderek zorlaşan rekabet koşulları göstermişti. Fransız havayolu şirketi, sadece işten çıkarma değil, zarar eden bazı güzergahları da kapatmayı düşündüklerini bildirdi.

Foto: Reuters

BAZI GÜZERGAHLAR İPTAL EDİLECEK

Şirketin başkanı Frederic Gagey 2016 yılında 5 uçuş güzergâhının 2017 yılında ise 9 güzergâhın kapanacağını duyurdu. Kapanacak hatlardan 5 tanesinin Hindistan ve Güneydoğu Asya uçuşlarının olacağı belirtiliyor. Ağır rekabet koşullarından dolayı 22 hatta indirimli bilet satışı, kış sezonunda ise ekstra indirimler uygulayacak. 2011 yılında şirketçin CEO'u olan Alexandre de Juniac dördüncü defa işten çıkarma dalgası uygulayacak.

CİHAN

Kayıp uçağın enkazına ulaşıldı

Kayıp uçağın enkazına ulaşıldı