Reklamsız Sözcü

Almanya`daki sevenleri, Faysal İlhan`ı ebediyete uğurladı

Almanya`daki sevenleri, Faysal İlhan`ı ebediyete uğurladı

android-time 17:29
Almanya`daki sevenleri, Faysal İlhan`ı ebediyete uğurladı
Almanya`daki sevenleri, Faysal İlhan`ı ebediyete uğurladı

Hakan AYTAŞ- KÖLN (DHA)

Almanya`nın Köln kentinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Faysal İlhan (52) için Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu`nda (AABF) bir cenaze töreni düzenlendi.

Alevilik ve Bektaşilik üzerine yaptığı bilimsel çalışmalarla tanınan Faysal İlhan`ın cenazesi törenin ardından Türkiye`ye gönderildi. 31 Aralık Perşembe günü, öğle saatlerinde Nevşehir`in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenecek cenaze merasiminden sonra orada toprağa verilecek.

ORGANLARI BAĞIŞLANDI

AABF`deki törende Faysal İlhan`ın arkadaşı Avukat Seydi Koparan, kazanın meydana gelişi ve daha sonra yaşanan süreci aktardı. Faysal İlhan`ın organlarının ailesi tarafından bağışlandığını aktaran Avukat Koparan, `Geçtiğimiz pazar günü saat 14.00 sularında son nefesini verdi. Fakat o giderayak yine ışık saçmaya devam etti, organlarını ailesi bağışladı. Yine başka bedenlere hayat vererek yaşamaya devam edecek. Hakk`tan geldi, Hakk`a özünü teslim etti. Öyle inandı ve bize de böyle öğretti. Edindiği ilmi, irfanı o kadar derindi ki, burada onu tanıyan hiç kimse yoktur ki ondan iki kelam öğrenmiş olmasın` diye konuştu.

Malatyalı Faysal İlhan`ın amcasının oğlu Koray İlhan konuşmasında acılarının tarifsiz olduğunu söyledi. Törende yakınları, Faysal İlhan`ın yaşamı, çalışmaları ve kişiliği hakkında konuşmalar yaptılar. Ayrıca yaşamından kesitlerin olduğu bir sinevizyon gösterildi.

Faysal İlhan, 23 Aralık Çarşamba günü saat 15.20 sularında Rodenkirchen köprüsü yakınında otomobiline bir TIR`ın çarpması sonucu ağır yaralandı. Köln Üniversitesi Kliniği`ne kaldırılan Faysal İlhan, 27 Aralık Pazar gününe kadar yaşam destek ünitesine bağlı tutuldu. Pazar günü saat 14.00`de ise yaşam destek ünitesi kapatıldı.

DHA-Dış Haberler – Almanya –
2015-12-30 17:23:17

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more