Sözcü Plus Giriş
GALERİ Belgesel için gitti, evlendi! 21 Mart 2015 06:56
1 İngiliz film yapımcısı Sarah Begum, Huaroani kabilesiyle ilgili belgesel bir film çekmek için Londra’daki işini bıraktı ve Ekvador’a gitti.
2 Kabilenin köyünde sadece 2 hafta geçiren alan Sarah Begum, bir gün çağırıldığı bir kulübede bir seremoniyle karşılaştı.
3 Kabile üyeleri ona yerel kıyafetler giydirdiler, geleneksel içki chicha içildi ve tören yemekleri yendi.
4 Daha sonra gerçeği anlayan Sarah Begum, kendisinden 30 yaş büyük Ginkto adlı bir savaşçıyla, geleneksel kabile töreniyle evlendirildiğini anladığında şok oldu.
5 Daha önce 1950’li yıllarda Amerikalı misyonerlerin girmeye çalıştığı kabile 5 misyoneri öldürmüştü.
6 Hayatlarını olumsuz etkileyen ve tarım yapmalarını engelleyen petrol firmalarına karşı film yaptığı için genç kadına bu şekilde teşekkür eden kabile üyeleri, evliliğin de tamamen sembolik olduğunu söyleyince Sarah rahatladı.
7 Kabile arasında çok sıcak karşılandığını belirten Sarah, uzun otları dokumayı ve zehirli ok üfleyen kamışlarla avlanmayı şimdiden öğrenmiş bile.
8 İngiltere’ye döndükten sonra kabile ile ilişkisini kesmeyen Sarah, kabile üyelerinden bazılarının zaman zaman yakındaki kasabaya giderek e-posta hesabını kontrol etmesiyle ‘’kocasının‘’ kabilesiyle iletişim kuruyor.
9 İşte kabilenin diğer görüntüleri...
10
11
12
13
14
15
16
17