Sözcü Plus Giriş

Babası da (Aaron Huey) bir National Geographic fotoğrafçısı olan Hawkeye Huey, geçtiğimiz sene Nisan ayında henüz 4 yaşındayken, ilk kamerasını eline almıştı. Sonraki 18 ay boyunca baba-oğul beraber seyahat ederek pek çok farklı proje üretti.

İkili birlikte Salvation dağına çıkmak, Navajo kabilesini gezmek, Las Vegas sokaklarında dolaşmak, rodeo gösterilerini fotoğraflamak gibi pek çok şey yaptı.

Hawkeye, 4-5 yaşları arasında bine yakın polaroid fotoğraf çekti. Bu fotoğrafları açtıkları instagram hesabında paylaşan baba-oğul, 125 binden fazla takipçiye ulaşarak, Rolling Stone dergisinin ilk 100, Time dergisinin ise ilk 50 ‘takip edilmesi önerilen kişiler’ listesine girdi.

Hawkeye’nin burada paylaştığı bazı fotoğraf ve hikayeleri, pek çok gazete ve dergide de yer alınca, Hawkeye 4 yaşında National Geographic tarafından temsil edilen en genç fotoğrafçı oldu.

Şimdi ise, baba Huey seyahatleri boyunca yakaladıkları kareleri kitap yapmaya hazırlanıyor, bunun için Kickstarter’da kampanya başlatan ikili dünyanın her yerinden destek topluyor.

Yayınlanma Tarihi:13:43,