Sözcü Plus Giriş

Emine Erdoğan’ın kolyesi için 48 saat süre

Emine Erdoğan’ın yardım amaçlı gönderdiği kolyeyi zimmetine geçirdiği iddia edilen Pakistan eski Başbakanı Gilani’ye 48 saat süre verildi

20:35 -
Emine Erdoğan’ın kolyesi için 48 saat süre

5 yıl önce Pakistan'daki sel felaketi için düzenlenen yardım kampanyasına Emine Erdoğan'ın bağışladığı kolye sır olmuş, Eski Başbakan Yusuf Rıza Gilani devlet arşivlerinde kaydı bir türlü bulunamayan kolye için ‘Emine Erdoğan kardeşimdir. Kolye parasının 8 katını 8 geline verdim. Kolye bende' diye açıklama yapınca olay Pakistan'da manşetlere çıkmıştı.

Devlet Arşivlerinin başındaki isim ‘O parayı asıl ben verip kolyeyi Emine Hanım'a geri göndermesi için Gilani'ye teslim ettim' deyince İçişleri Bakanlığı eski başbakan hakkında soruşturma açtı.

GERİ YOLLANACAK

Soruşturma sonunda Gilani'nin devlet envanterinde bulunması gereken bir hediyeyi zimmetine geçirdiğine karar verildi. İçişleri Bakanlığı dün Gilani'ye ‘Kolyeyi iade etmeniz için 48 saat veriyoruz aksi halde hakkınızda dava açacağız' ifadelerini içeren bir tebligat gönderdi. Kolyenin Gilani'nin iadesi sonrasında Pakistan hükümeti tarafından Emine Erdoğan'a geri gönderileceği açıklandı.

Son güncelleme: 10:17 24.06.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more