Sözcü Plus Giriş
GALERİ Garip ama gerçek! 11 Mart 2015 06:59
1 Alkol almadan sarhoş olan adamın yaşadıklarına inanamayacaksınız. Yıllardır vücudundaki sorunu çözmeye çalışan Nick Hess, 3 yıl öncesine kadar aktif ve sosyal bir hayata sahip, hatta birçok sporu da aynı anda yapabilen biriydi. Fakat bir gün eşiyle birlikte televizyon seyrederken bir anda sersemlemiş bir şekilde hareket etmeye, konuşurken dili dolanmaya başladı.
2 Karısının şaşkın bakışları arasında aşırı sarhoş biri gibi gülümsemeye, hatta nefesinden alkol kokusu bile gelmeye başlamıştı. Başlangıçta eşi, onun gizli bir alkolik olabileceğini düşündü.
3 Diğer yandan sorun her geçen gün büyüyordu. 2011 yılında alkollü araç kullandığı gerekçesiyle tutuklandı. Polis raporuna göre yasal limitin 3 katı kadar alkollüydü. Hess ise çaresizce, 12 saat önce sadece 1 bira içtiğini anlatmaya çalışıyordu.
4 Karısının gizli alkolizmle ilgili şüphesini sona erdiren ise tüm günü bir saniye bile ayrılmadan beraber geçirdiği kocasının bir yemekten sonra yine aynı sarhoş görüntüyü vermesi oldu. Nick Hess'in vücudunda bir sorun olduğunu anlayan karısının desteğiyle doktor doktor dolaşmaya başladılar. 3 kolonoskopi, 2 endoksopi olan Nick'in sorunu bir türlü anlaşılamıyordu.
5 Sonunda bir doktor problemin ne olduğunu açıkladı. Sorunun adı Otomatik Mayalama Sendromu'ydu. Yani Hess'in vücudu ağızdan alınan şekeri sindirim sisteminde alkole çeviriyordu.
6 Tıp dünyasında çok rastlanan bir durum olmasa da, hastanelerin acil servislerine tek gram bile alkol almadan alkol komasına girmiş bir şekilde yatırılan hastaların hikayeleri yok değil. Bu durumun sebeplerinden biri olarak bir hastalık sonrasında yoğun şekilde kullanılmış olan antibiyotiklerin midedeki bakterileri öldürerek mantarların yerleşmesine ve yayılmasına elverişli bir ortam oluşturulması olarak gösterildi.
7 Yani mideye yerleşen ve yayılan mantarlar, mideye giren her türlü besin içerisindeki şekeri alkole çeviriyor ve bu alkolün de kana karışmasına yol açıyordu. Aslında tedavisi çok basitti. Mantar önleyici ilaçlar ve düşük şekerli bir rejim ile hastalık tamamen önleniyordu.
8 4 yaşından beri evinin arka bahçesinden kargaları besleyen 8 yaşındaki kıza kargalar hediye getiriyor.
9 Gabi'nin evde en çok değer verdiği şey yemek odasının hemen yanında duran kutusu.

Gabi Mann isimli genç kız 4 yaşından beri her gün düzenli olarak bahçeye gelen kargaları besliyor kuşları gözlemleyen küçük kız 4 yıldır devam ettirdiği bu alışkanlıkla sık sık hediyeler alıyor
10 2013 yılından bu yana kargalar ona hediye getirip bırakıyor. Bu ilginç olay Gabi'yi koleksiyon yapmaya itmiş.
11 Kuşların hediyeler parlak taşlar, vidalar, şişe kapakları, metal parçalar ve boncuklardan oluşuyor.
12 Hatta kalp şeklinde bir boncuk hediyesi bile almış. Kuş bilimci John Marzluff'a göre Kargalar ve kuzgunların parlak nesnelere karşı ilgileri var, genelde yuva süslemek ya da eş ararken dikkat çekmek için kullandıklarını ama böylesi bir hediyeleşmeyi ilk defa gördüğünü belirtti.
13 Gabi'nin annesi Lisa, kızı için hazırladığı öğle yemeklerini kargaların yemesine çok da aldırış etmiyor ve "Hayvanları sevmelerine ve paylaşımcı olmalarına seviniyorum" diyor. Gabi ve kargalar arasında kurulan özel bağı görmeden önce kuşlara aldırış dahi etmediğini söyleyen Lisa, "Benim için de büyük bir dönüşüm oldu. Şimdi kuşlara daha farklı bir gözle bakıyorum" diye ekliyor.
14 Hediye getiren kargaların hepsi de Gabi'nin aldığı renkli ve parlak objeleri tercih etmeyebiliyor. Bu yüzden Gabi oldukça şanslı. Gabi'nin annesi Lisa, kargaların düzenli olarak fotoğraflarını çekmeye çalışıyor ve davranışlarını kaydediyor. Lisa en büyük sürprizi sadece birkaç hafta önce yaşamış.

Yakınlarda gördüğü bir kartalın fotoğrafını çekmeye çalışırken lens kabını yere düşürüp kaybetmiş. Bir türlü bulamadığı lens kabı birkaç gün sonra arka bahçesindeki boş kuş yemi tepsilerinin bir tanesinin ortasında duruyormuş.
15 Oyuncu Afgan kadın sokaklarda tacize uğramadan rahatça gezmek için vücudunun belirli yerlerini kaplayan bir zırh giydi.
16 İran, Afganistan ve Pakistan'da yaşadığı talihsiz olaylardan bıkan genç oyuncu çözümü zırh giymekte buldu.

İran'da yaşarken küçük yaşta tacize uğradıktan sonra vücudunun demirle kaplı olmasını istedi. Uzun yıllar sonra Pakistan'a taşındıktan sonrada bu durumları yaşamaya devam eden genç oyuncu vücudunu kaplayan bir zırh yaptı.
17 Sayesinde artık sokakta daha rahat ve korkusuz gezdiğini söyledi. Zırhı giydikten sonra küçükken oturduğu mahalleyi ziyaret eden genç oyunu, mahale sakinlerinin başta şaşırdığını sonrada kötü sözler edip onu taşlamaya başladıklarını söyledi. Her şeye rağmen artık ona zarar veremeyeceklerini gösterdiği için mutlu olduğunu belirtti.
18 Bir turistin Güneydoğu Afrika ülkesi Malavi'ye yaptığı ziyaret sırasında çektiği bu fotoğraf sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında yer aldı.
19 Yerel halkı görüntülemek isteyen turist ilginç bir görüntüye şahit oldu.
20 İlk kez beyaz bir insan gören Afrikalı çocukların tepkisi böyle görüntülendi.
21
22