Gazze’de protesto

Gazze'de, ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde 3 Müslüman gencin öldürülmesini protesto etmek için gösteri düzenlendi

Gazze’de protesto

Hamas’ın çağrısıyla Cibalya beldesinde toplanan bir grup Filistinli, 3 Müslüman gencin öldürülmesini protesto ederek cinayeti kınayan sloganlar attı.

Hamas yöneticilerinden Muhammed Ebu Asker, burada yaptığı konuşmada, “Müslüman gençler, demokratik olduğunu söyleyen bir ülkede, ABD’de, soğuk bir kanla öldürüldü” dedi.

ABD'de öldürülen 3 müslüman genç defnedildiABD’de öldürülen 3 müslüman genç defnedildi

 

ABD’nin “ırkçılık suçuna karşı sessizliğini” eleştiren Ebu Asker, “Bu gençler hangi günahlarından ötürü öldürüldüler ey Obama? Siz neredesiniz? ABD Başkanı olarak sizden bu olayı kınamanızı ve ölenlerin ailelerine destek olmanızı bekliyorduk” diye konuştu.

Saldırının İslam dinine ve tüm insanlığa karşı işlendiğini belirten Ebu Asker, “Dünyanın her neresinde olursa olsun her türlü suça karşı takınılan tavır bu cinayete karşı da takınılmalı” ifadesini kullandı.

Londra'da BBC önünde 'basın' protesto edildiLondra’da BBC önünde ‘basın’ protesto edildi

 

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletindeki Chapel Hill kasabasında 10 Şubat’ta 23 yaşındaki diş hekimliği öğrencisi Deah Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed, başlarından vurularak öldürülmüştü.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...