‘Hizbullah – IŞİD savaşı fiilen başladı’

Hasan Nasrallah, Kalamun'da IŞİD'e karşı savaşın başladığını söylerken ve 'Savaşı IŞİD başlattı, Hizbullah bitirecek' dedi

‘Hizbullah – IŞİD savaşı fiilen başladı’

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, IŞİD’in Lübnan’ın Bekaa iline bağlı Baalbek bölgesinde Hizbullah’a ait mekanlara saldırması sonucu bu örgütle savaşın fiilen başladığını söyledi. Beyrut’ta düzenlenen bir konferansta konuşan Nasrallah, “IŞİD’in, Baalbek bölgesinde Hizbullah’a ait mekanlara saldırmasıyla aramızda savaş fiilen başlamıştır. Cesurca savaşan Hizbullah güçleri onlarca IŞİD militanını öldürüp, onlarcasını da yaralamıştır” dedi.

“TERÖRİSTLER BİTENE KADAR SAVAŞA DEVAM”

Lübnan sınırlarında yok olana kadar IŞİD’e karşı savaşın devam edeceğini ifade eden Nasrallah, “Savaşçılarımız Kalamun bölgesinde de Nusra Cephesi’ne karşı önemli başarılar elde etti. Lübnan’ın Arsal kenti sınırındaki bölgede ise ilerleme katettiler” diye konuştu. Nasrallah sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünkü saldırılar birkaç noktaya isabet etti, ancak Hizbullah savaşçıları verdikleri yanıtta cesurdu ve birkaç militanı öldürüp çok sayıda araç yok ettiler. Direniş de bu çatışma esnasında kayıplar verdi. Teröristlerin kökü kazınana kadar bu savaşa devam edeceğiz. Kalamun’da herhangi bir terörist kalmayacak.”

Nasrallah'tan 'seferberlik' açıklaması

Nasrallah’tan ‘seferberlik’ açıklaması

'IŞİD'in asıl hedefi, Mekke ve Medine'

‘IŞİD’in asıl hedefi, Mekke ve Medine’

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...