Sözcü Plus Giriş

Irak’ta 73 IŞİD militanı öldürüldü

Irak'ın Enbar, Salahaddin ve Musul kentlerinde terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonlar ile çıkan çatışmalarda 73 militan öldürüldü

Güncellenme: 11:44, 07/05/2015
Irak’ta 73 IŞİD militanı öldürüldü

Irak’ın Enbar, Salahaddin ve Musul kentlerinde terör örgütü IŞİD’e yönelik gerçekleştirilen operasyonlar ile çıkan çatışmalarda 73 militanın öldürüldüğü bildirildi.

Enbar Operasyonlar Birliği Komutanı Tümgeneral Muhammed Halef, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, Enbar ilinin el-Halidiyye ilçesine bağlı köylerde IŞİD’e ait 5 hedefe düzenlediği hava saldırılarında 29 militanın yaşamını yitirdiğini kaydetti.

ABD'den IŞİD liderlerinin başına ödül

ABD’den IŞİD liderlerinin başına ödül

Salahaddin ilinden bir güvenlik kaynağı da Tikrit kentine bağlı Beyci kazasında güvenlik güçleri ile IŞİD militanları arasında çıkan çatışmalarda 17, Beyci petrol rafinerisi yakınında çıkan çatışmada ise 5 militanın hayatını kaybettiğini, intihar saldırısında kullanmak üzere bomba yerleştirilen bir aracın da imha edildiğini belirtti. Kaynak ayrıca, IŞİD militanlarının, Tikrit ile Beyci arasında bulunan es-Sıyniyye bölgesindeki bir güvenlik noktasına düzenlediği saldırıya güvenlik güçlerinin ateşle karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada 12 militanın etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

IŞİD'den 2 infaz daha

IŞİD’den 2 infaz daha

Musul’un saray bölgesinde IŞİD militanlarının karargah olarak kullandığı bir evde bomba patlaması sonucu da10 militanın hayatını kaybettiği aktarıldı. Bu arada, Enbar İl Meclis Üyesi Ferhan Muhammed, IŞİD’in Enbar’a bağlı el-Bağdadi bölgesi ve Hadise kazasına saldırı düzenlemek için Irak’ın Suriye sınırındaki El-Kaim kentinde toplanmaya başladığını aktardı.

Barzani: Bağımsız Kürdistan geliyor

Barzani: Bağımsız Kürdistan geliyor

Yayınlanma Tarihi:11:43,