Sözcü Plus Giriş

İran’dan Yemen’e sert uyarı

'Yemen’e yardım engellenirse bölgede yangın çıkar, soğukkanlılığımızın da bir sınırı var'

Güncellenme: 13:47, 13/05/2015
İran’dan Yemen’e sert uyarı

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayiri, Yemen'e gönderilen yardım gemilerinin engellenmesi durumunda bölgede kontrolü zor bir yangının çıkacağı uyarısında bulundu.

“SOĞUKKANLILIĞIN SINIRI VAR”

Mesud Cezayiri, İran'ın Yemen'e gönderdiği yardım gemilerinin Suudi Arabistan tarafından engellenmesi durumunda ülkesinin ‘soğukkanlı' olmayacağını ifade etti. İran'ın Arapça devlet televizyonu El Alem'de katıldığı bir programda konuşan Cezayiri, “Açıkça söylüyorum İran'ın soğukkanlılığının da bir sınırı var” dedi.

Yemen'de ateşkes ihlal edildi

Yemen’de ateşkes ihlal edildi

“KONTROL EDİLEMEZ BİR YANGIN ÇIKAR”

İranlı general, “İran'ın bölge ülkelerine gönderdiği yardım konusunda Suudi Arabistan, ABD ve bazı diğer ülkeler bundan fazla alıkoymalarda bulunurlarsa bölgede onların kontrol etmekte zorlanacağı bir yangın çıkar” açıklamasını yaptı. Cezayiri, Suudi Arabistan'ın Yemen'de ABD, Siyonizm ve bazı egemen Avrupa ülkelerinin vekalet savaşını yürüttüğünü ileri sürdü.

“TÜRKİYE’NİN ROLÜ UNUTULMAYACAK”

Suriye'de devam eden iç savaşa da değinen Tuğgeneral Cezayiri, “Suriye meselesinde sadece bir Arap koalisyonuyla karşı karşıya değiliz. Arap gericiliğinin yanında diğer bölge ülkeleri de yoğun bir şekilde orada bulunuyor. Kimse Suriye milleti ve devletine karşı Türkiye'nin üstlendiği rolü unutmayacak” diye konuştu.

Fetih Ordusu askeri kontrol noktasını havaya uçurdu

Fetih Ordusu askeri kontrol noktasını havaya uçurdu