Sözcü Plus Giriş

Iron Man filminde başrol karakterini canlandıran Amerikalı oyuncu Robert Downey Jr., doğuştan kolu olmayan 7 yaşındaki bir çocuğa büyük bir sürpriz yaparak Iron Man’dekine benzer bir kol hediye etti.

Doğuştan bir kolu gelişmeyen Alex Mead, hayranı olduğu oyuncuyu karşısında görünce belki de tüm yaşamı boyunca unutamayacağı bir gün geçirdi.

Gişe rekorları kıran Ironman ile ün kazanan Amerikalı 49 yaşındaki oyuncu Robert Downey Jr. , bir kez daha Tony Stark karakterine büründü. Ancak bu kez film için değildi. Deneyimli aktör, doğduğundan beri sağ kolunu kullanayaman yedi yaşındaki Alex Mead’i ziyaret etti.

Robert Downey Jr., 7 yaşındaki Alex’e 3D-printer ile oluşturulmuş özel yapım bir biyonik kol hediye etti. Bu özel yapım biyonik kol, tasarım itibariyle, aktörün ete kemiğe büründürdüğü Iron Man karakterinin koluyla aynıydı.

Biyonik kolu yaratan üniversite öğrencisi Albert Manero, Microsoft’un gönüllü grubu ile işbirliği yaparak bir ücret beklentisi olmaksızın çalışıyor. İhtiyacı olan insanlara yardım eden bu biyonik proje, Microsoft’un hayata geçirdiği Collective Projecte ait. Bu projeye aynı zamanda bir çok ünlü isimler de dahil ediliyor.

Aynı zamanda bu biyonik kol benzerlerine göre daha çok ucuz. Geleneksel biyonik kolların fiyatı 40 bin doların üzerinde iken bu kolun malzeme fiyatı sadece 350 dolar.

Yayınlanma Tarihi:17:49,