Sözcü Plus Giriş

Kanser hastasının son dileği gerçekleşti: Yıldız Savaşları’nı herkesten önce izledi

1 Eylül'de doktorların 2 ay ömrü kaldığını söylediği ABD'li Yıldız Savaşları tutkunu kanser hastası Daniel Fleetwood'un son dileği yerine getirildi.

12:51 -
Kanser hastasının son dileği gerçekleşti: Yıldız Savaşları’nı herkesten önce izledi

Aralık ayında vizyona girecek olan film serisinin sonuncusu ‘Güç Uyanıyor’u ölmeden önce izlemek istediğini söyleyen ve internette kampanya başlatan Fleetwood, hem filmi herkesten önce izledi, hem de yönetmen JJ Abrams ile telefonda konuştu.

BBC’nin aktardığı habere göre, Fransız haber ajansı AFP, “Fleetwood’un dileği daha iyi bir zamanda yerine getirilemezdi. Daha Pazartesi günü doktorları Daniel’a akciğerlerinin yüzde 90’ının kanser etkisi altında olduğunu söylemişti” bilgisini paylaştı.

32 yaşındaki Daniel’ın eşi Ashley Fleetwood, paylaştığı Facebook mesajında “Daniel Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor’un editlenmemiş halini izledi!!! Disney’den bekleneceği gibi hayallerimizi gerçekleştirdiler. Güç sizinle olsun” mesajını paylaştı.

Daha sonra yönetmen JJ Abrams’La telefonda konuşan Fleetwood, son dileğini yerine getirdikleri için hem yönetmene hem de Yıldız Savaşları serisinin haklarını elinde bulunduran Disney yönetimine teşekkür etti.

Filmin başrol oyuncularından John Boyega da Daniel Fleetwood için başlatılan sosyal medya kampanyasına ait bir Twitter mesajını paylaşarak desteğini gösterdi. 

ABD’nin Houston kentinde yayın yapan KPRC televizyon kanalında soruları yanıtlayan Fleetwood, “Yıldız Savaşlarını her şeyiyle seviyorum” demişti.

Yönetmen JJ Abrams 2013 yılında da benzer bir talebe olumlu yanıt vermişti. Star Trek serisinin son filmini vizyona girmeden izlemek istediğini söyleyen bir hayran, filmi izledikten kısa bir süre sonra hayatını kaybetmişti.

Son güncelleme: 12:38 09.12.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more