Kim Jong-Un 15 kişiyi idam ettirdi iddiası

Güney Kore istihbaratına göre, 15 kişiden bir bölümü "Kuzey Kore liderinin politikalarını eleştirdiği gerekçesiyle" idam edildi

Kim Jong-Un 15 kişiyi idam ettirdi iddiası

Güney Kore, Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un bu yıl 15 üst düzey yöneticiyi idam ettirdiğini öne sürdü. İdam edilenler arasında bir bakan yardımcısının da olduğu bildiriliyor. 15 kişinin de kurşuna dizilerek idam edildikleri söyleniyor.

Güney Kore'den Kuzey Kore'ye balonlu eylem

Güney Kore’den Kuzey Kore’ye balonlu eylem

‘BİR BAKAN YARDIMCISI DA İDAM EDİLDİ’

BBC’nin Güney Kore’deki muhabiri Stephen Evans ise idam edilenlerden birisinin de Ormancılık Bakan Yardımcısı olduğu yönünde bilgiler geldiğini ve bu kişinin Kim Jong-Un’un politikalarına karşı çıktığı için hakkında idam kararı olduğu yönünde iddialar olduğunu bildirdi.

Zirvede nükleer mesajı

Zirvede nükleer mesajı

ORKESTRA’DAKİ MÜZİSYENLER DE İDAM EDİLDİ

Üst düzey yöneticilerin yanı sıra Kuzey Kore’nin Unhasu Orkestrası’nda çalan dört müzisyenin de idam edildiği öne sürülüyor. Kim Jong-Un’un eşi Ri Sol-Ju da bir dönem Unhasu Orkestrasında vokalist olarak görev yapmıştı. 2013’te hem Japon hem de Güney Kore basını bazı orkestra üyelerinin “ahlâk yasalarını ihlâl” ettikleri gerekçesiyle idam edildiğini yazmıştı. O dönemde “Kim Jong-Un eşinin itibarını korumak için idam kararı aldı” yorumları yapılmıştı.

Kuzey Kore'li first lady bu yıl ilk kez göründü

Kuzey Kore’li first lady bu yıl ilk kez göründü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...