Kuzey Kore ABD’yi tehdit etti

Kuzey Kore Savunma Komisyonu tarafından yayımlanan açıklamada "ABD'nin topraklarında göreceği en korkunç felaket yaklaşıyor" denildi

Kuzey Kore ABD’yi tehdit etti

Kuzey Kore Savunma Komisyonu tarafından yayımlanan açıklamada, “Emperyalist ABD gibi gangsterlerin Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne karşı askeri stratejisi savaş çıkaracak düzeye geldi. Kuzey Kore ordusunun ve halkının buna cevabı ABD’ye en acı felaketleri tattırmak olacaktır. ABD, topraklarında göreceği en korkunç felaketin yaklaştığını bilmelidir” ifadesi kullanıldı.

Kuzey Kore liderinden yeni yılda sürpriz açıklamaKuzey Kore liderinden yeni yılda sürpriz açıklama

AÇIKLAMA İNGİLİZCE YAYIMLANDI

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un isteğiyle İngilizce yayımlanan açıklamada, ABD’nin Güney Kore’yle ortak askeri tatbikatlar düzenleyerek Kore yarımadasını savaşa sürüklediği iddia edildi. Açıklamada Kuzey’in, ideolojisini yok etmeye ve sosyal sistemini devirmeye çalışan ABD’yle müzakere masasına oturmaya ne ihtiyacı ne de isteği olduğu belirtildi.

Obama'ya 'kuduz köpek' benzetmesiObama’ya ‘kuduz köpek’ benzetmesi

KÖTÜ OLAN İLİŞKİLER GEÇEN AY DAHA DA KÖTÜLEŞMİŞTİ

İki ülke arasındaki zaten kötü olan ilişkiler, ABD’nin geçen ay Sony’ye yönelik siber saldırılardan Kuzey Kore’yi sorumlu tutması ve Kuzey Kore’ye orantılı ve zamanını kendilerinin belirleyeceği bir yanıt vereceklerini söylemesi üzerinde daha da gerginleşmişti.

Kuzey Kore: ABD'nin tavrı düşmancaKuzey Kore: ABD’nin tavrı düşmanca

ABD’Yİ NÜKLEER SİLAH KULLANMAKLA TEHDİT ETTİ

ABD Başkanı Barack Obama’nın, 22 Ocak’ta verdiği röportajda, Kuzey Kore rejiminin çökeceğini söylemesinin ardından Kim Jong-un Obama’ya hakaret dolu cevaplar vermiş ve ABD’yi herhangi bir savaş durumunda nükleer silah kullanmakla tehdit etmişti. Bu hafta başına kadar ABD’yle görüşmeye yeşil ışık yakan Kuzey Kore’nin görüşmelerin kendi topraklarında yapılması ısrarı, görüşmelerin iptal edilmesine neden olmuştu.

Kuzey Kore'den ABD'ye nükleer teklifKuzey Kore’den ABD’ye nükleer teklif

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...