Reklamsız Sözcü

Londra metrosunda terör saldırısı!

Londra'daki Leytonstone metro istasyonunda bir kişi "Suriye için" diyerek etrafındakileri rastgele bıçaklamaya başladı.

android-time 09:01
Londra metrosunda terör saldırısı!
Londra'daki Leytonstone metro istasyonunda bir kişi "Suriye için" diyerek etrafındakileri rastgele bıçaklamaya başladı.

İngiltere’nin başkenti Londra’nın işlek metro istasyonlarından biri olan Leytonstone metro istasyonunda dün akşam saat 19:00 sıralarında meydana gelen saldırıda, elinde bıçak bulunan bir kişi önce “Suriye için” diye bağırıp ardından da etrafındakilere bıçakla saldırdı. Olayda 1 ağır 3 kişi yaralandı.

Metropolitan Polise bağlı terörle mücadele ekibinin araştırdığı olayla ilgili BBC’ye bilgi veren Londra Polis Teşkilatı Terörle Mücadele Birimi Müdürü Richard Walton, “Bu olayı terör olayı olarak değerlendiriyoruz. Halkı sakin , uyanık ve ihtiyatlı olmaya çağırıyoruz’ diye konuştu. Walton ayrıca İngiltere’de terör tehdidinin çok yüksek olduğunu bunun da terör saldırılarının çok olası olduğu anlamına geldiğini kaydetti

Görgü tanıklarından biri de BBC’ye yaklaşık 8 cm uzunluğunda bıçak taşıyan bir adamın yerde uzanan bir adamın başında durduğunu istasyondaki diğer yolcuların ise kaçıştığını söyledi.

Paris’teki saldırılardan sonra Londra’daki terör tehdidi seviyesi yükselirken geçtiğimiz günlerde İngiliz Parlamentosu’nun IŞİD’e yönelik hava saldırılarına başlamasını onaylayan tezkerinin kabul edilmesiyle ülkedeki terör riskinin daha da arttığı tahmin ediliyor.

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:0406.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more