Sözcü Plus Giriş

Nasrallah’tan ‘seferberlik’ açıklaması

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, 'Önümüzdeki aşamada da tüm halk için genel seferberlik ilan edebiliriz' dedi

Güncellenme: 12:50, 24/05/2015
Nasrallah’tan ‘seferberlik’ açıklaması

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, gazi ve yaralılarla gerçekleştirdiği görüşme sırasında yaptığı açıklamalarda ‘Artık Arabistan, Katar ve Türkiye arasındaki ihtilaflar son bulmuştur ve hepsi karşımızda birleşmiş durumdadır. Önümüzdeki aşamada da tüm halk için genel seferberlik ilan edebiliriz. Her yerde savaşabiliriz diyorum’ ifadesini kullandı.

Sol’da yer alan habere göre, Nasrallah’ın açıklamaları şu şekilde: “Önümüzde üç seçenek var:

1) Geçmişteki dört yıldan daha fazla savaşmak
2) Teslim olmak suretiyle kadın ve kızlarımızın boğazlanıp esir olmasına göz yummak
3) Ya da Filistin’in işgali gibi yeni bir faciayla yüzleşmek, sürgün olmak.

“Yermuk’ta en ağır insani kriz yaşanıyor”

“ÇOĞUNLUĞUMUZ ŞEHİT DÜŞSE ŞEREFLE YAŞAMAYA DEVAM EDERİZ”

Eğer bu savaşta yarımız şehit düşer ve diğer yarımız sağ kalır ve izzet ve şerefle yaşarsa bu bizim için daha iyidir. Hatta bu savaşta dörtte üçümüz şehit olsak ve geriye dörtte birimiz kalsak, ama izzet ve şerefle yaşamaya devam etsek bu da iyidir. Elbette inşallah bu kadar şehit vermeyeceğiz fakat fiili durum büyük fedakarlıklar gerekmektedir, zira saldırı büyüktür. Artık Arabistan, Katar ve Türkiye arasındaki ihtilaflar son bulmuştur ve hepsi karşımızda birleşmiş durumdadır.

‘BUGÜN KİMSENİN KARŞISINDA SUSMAYACAĞIZ’

Artık her kim başkalarını gönülsüz kılıp morallerini bozar ve bundan başka söz söylerse ahmak, kör ve haindir. ABD elçiliğinden beslenen Şiiler hain ve satılıktırlar ve bizim bu konudaki kabulümüzü asla değiştiremezler. Artık daha fazla sessiz kalmayacak ve hiç kimseyi idare etmeyeceğiz. Bu, direnişin varlık yokluk savaşıdır. Onur ve din savaşıdır. Gün seferberlik günüdür. Buna herkes katılabilir, isterse sadece dille olsun. Herkes bu seferberliğe katılabilir. Halkın gözünde itibarı olan herkes bu seferberliğe katılmalıdır, alimler konuşmalıdır. Önümüzdeki aşamada da tüm halk için genel seferberlik ilan edebiliriz. Her yerde savaşabiliriz diyorum. Bugün kimse karşısında susmayacağız. Her kim bizim karşımızda durur ve sözle buna engel olmak isterse gözlerinin içine bakacak ve sen hainsin diyeceğiz, ister büyük olsun ister küçük.”

Hizbullah, El Nusra'yı vurdu

Hizbullah, El Nusra’yı vurdu