Sözcü Plus Giriş

Pakistan’da askeri helikopter acil iniş yaptı: 6 ölü

Pakistan'ın kuzeyindeki Gilgit Baltistan bölgesinde bir ordu helikopterinin kazalı iniş yapması sonucu ikisi büyükelçi olmak üzere 6 kişi hayatını kaybetti

Güncellenme: 13:25, 08/05/2015
Pakistan’da askeri helikopter acil iniş yaptı: 6 ölü

Pakistan’ın kuzeydoğusundaki Gilgit Baltistan bölgesinde bugün düşen helikopterde altı kişinin öldüğü, ölenlerden ikisinin Norveç ve Filipinler’in Pakistan’daki büyükelçileri olduğu bildirildi.

Acil iniş yaparken düşen askeri helikopterde ayrıca Malezya ve Endonezya büyükelçilerinin eşlerinin de hayatını kaybettiği belirtildi.

Pakistan ordusundan yapılan açıklamaya göre, bir turizm projesinin açılışı için Gilgit Baltistan bölgesine giden orduya ait helikopter bazı ülkelerin büyükelçileri ile eşlerini taşıyordu.

Ordu sözcülüğü, olayda Norveç ve Filipinler büyükelçileri ile Malezya ve Endonezya büyükelçilerinin eşlerinin hayatını kaybettiğini, iki pilotun da yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Helikopterdeki beş kişinin yaralandığı, yaralılar arasında Polonya ve Hollanda’nın Pakistan’daki büyükelçilerinin de bulunduğu ifade edildi.

Pakistan ordusuna ait MI-17 tipi helikopter, 11’i yabancı 17 kişiyi Gilgit Baltistan bölgesinde turistler için tamamlanan teleski projesinin açılış törenine götürüyordu. Kazanın nedeni konusunda açıklama yapılmadı. Pakistan ordusundan daha önce yapılan açıklamada, Naltar Vadisi’ndeki kazada ikisi yabancı, ikisi pilot dört kişinin öldüğü bildirilmişti.

Pakistan Cumhurbaşkanı Memnün Hüseyin ve Başbakan Navaz Şerif, yayımladıkları mesajlarla üzüntülerini dile getirirken, Başbakan Şerif ülkede bir günlük yas ilan etti.

Pakistan'da otobüs yangını

Pakistan’da otobüs yangını