Putin: Kırım konusunda pişman değilim

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: Kırım'ın Rusya'ya dahil olma sürecinde her şey doğru yapıldı ve hiçbir şeyden pişman değilim

Putin: Kırım konusunda pişman değilim

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın kendi çıkarlarını koruyarak sonuna kadar gideceğini, Kırım’ın Rusya’ya dahil olma sürecinde her şeyin doğru yapıldığını ve hiçbir şeyden pişman olmadığını söyledi.

Putin “Rossiya 1” televizyon kanalında yayınlanan “Prezident” (Devlet Başkanı) filminde Kırım’da yaşayan insanların ne istediklerini anlamanın en önemli nokta olduğunu vurguladı. Rus lider, “Ben onlara bizim için hayati önem taşıyan konunun insanlar olduğunu söyledim. Hangi çıkarlarınızı koruyacağınızı bilmiyorum ama biz kendi çıkarlarımızı koruyarak sonuna kadar gideceğiz. Bu çok önemli bir konu” diye konuştu.

Putin şu şekilde devam etti:

“Rusya’ya geri dönmek isteyen ve aşırı milliyetçilerin yönetimi altında olmak istemeyen insanları görmezden gelemezdim. Bir şeyi ısırıp koparmak için değil, Kırım stratejik bir anlam taşıyor diye değil, bu tarihi adaletin bir elementi olduğu için bunu yaptık. Doğru adım attığımızı düşünüyorum ve hiçbir şeyden pişmanlık duymuyorum.”

İsrail, 1915'teki Ermeni olaylarına

İsrail, 1915’teki Ermeni olaylarına “soykırım” demiyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...