Reklamsız Sözcü

Sadr: “Türk işgali kapıda”

Irak'ta bulunan Sadr grubunun lideri Şii din adamı Mukteda El Sadır, Türkiye hakkında flaş açıklamalarda bulunarak "Türk işgali kapıda" dedi.

android-time 00:06
Sadr: “Türk işgali kapıda”
Irak'ta bulunan Sadr grubunun lideri Şii din adamı Mukteda El Sadır, Türkiye hakkında flaş açıklamalarda bulunarak "Türk işgali kapıda" dedi.

Necef’in Kufe camiindeki hutbesinde cemaate seslenen El Sadır, grup olarak Amerikan işgaline karşı savaştıklarını hatırlattı.

Foto: DHA Sadr'dan Flaş ‘Türkiye' açıklaması…

“TÜRK İŞGALİ KAPIDA”
Bugün Cuma hutbesinde Necef’in Kufe camiinde cemaate konuşan Sadr ” Türk işgali kapıda. Bazı gruplar buna karşı hem askeri hem de başka yollarla savaşıyor. Bu gruplar eğer görevlerini yapamazsa müdahaleye hazırız” dedi.

Irak’ın başkenti Bağdat başta olmak üzere bugün Basra, Meysan ve Babil’de yolsuzluğa karşı düzenlenen kalabalık gösterilerde Türkiye’nin Musul’a asker göndermesi de protesto edildi, Ankara’nın askerlerini çekmesi istendi.

BASRA’DAN TÜRK MALLARINA BOYKOT!
Basra il meclisi düzenlediği toplantıda Türk malalarını boykot kararı aldı. Meclis ayrıca Türk firmaların ileride düzenlenecek ihalelere katılmasının engelleneceği kararını da kabul etti. Meclis dün başlayan Basra uluslararası fuarın sponsorluğunu da iptal etti. Toplam 70 firma ve 10 ülkenin katıldığı fuarı organize eden Türk şirketine sağladığı sponsorluğu iptal eden meclis, Türk mallarına boykot kararı aldı. Ancak Türk şirketi fuarı bir Mısırlı şirketin organize ettiğini iddia ediyor.

Yarın Basra’da, başını Şii milislerin çektiği bir gösterinin düzenlenmesi bekleniyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 01:1012.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more