Sözcü Plus Giriş
GALERİ Suni olarak doğum sancısı yaşadı! 26 Haziran 2015 13:48
1 İngiliz gazeteci Tom Mitchelson, 6 ay önce baba oldu ve ilginç bir deneyime imza atmaya karar verdi. Mitchelson bir doğum kliniğine yatarak, suni olarak doğum sancısı yaşadı. Yaşadıklarını ise Daily Mail için yazdı.
2 Mitchell'in macerası ve doğum sancısı çekme kararı eşi Jennifer ile yaşadığı diyalogla başladı. Mitchell'ın o anları an be an fotoğraflara yansıdı ve genç gazeteci yaşadıklarını şöyle anlattı.
3 "Eşim Jennifer ile doğum üzerine konuşurken 'Doğumun en kötü tarafı hastanede çektiğim uykusuzluktu' dedim. Hemen ardından Jenny'nin yüzünde korkunç bir ifade belirdi. Ben de bu cümleyi sarfederek, doğumu gerçekleştiren eşime karşı ne kadar büyük bir hata yaptığımı farkettim." diyen Mitchelson, eşinin tepkisi üzerine "Doğum sancısı ne kadar korkunç olabilir ki" yanıtını verince kendini bir klinikte buluyor.
4 Tom Mitchell, eşinin çektiği acıları anlamak ve empati yapmak için son derece kararlı bir şekilde doğuma giriyor. Doğumu yönlendiren doktor 2 bin bebeğin doğumunu gerçekleştirmiş bir isim. Tom sancısını 1 ile 10 arasında değerlendirirken ilk başta yaşadığı acıya 2 puan veriyor.
5 Eşi Jennifer, doğum sancıları artınca eşine destek oluyor, "Karım bana 'derin derin nefes al' dedi. 'Sen nefes al'. diye bağırdım."
6 "Kontrolümü kaybetmemeye çalışıyorum ancak kendime hakim olamıyorum. Oğlum Leo beni görünce ağlamaya başlıyor. Nefes almaya çalışırken istemsizce bağırıyorum."
7 "Bir kız arkadaşım bana sadece doğum sancısı çektiğimi, hamileliği tatmadığımı söylüyor ve hamileliği maraton koştuktan sonra Everest'e tırmanmak olarak değerlendiriyor."
8 "Doğum tecrübemde 3'üncü evreye geçiyorum ve adeta bana tren çarpmış gibiyim. Düşünme yetimi bile kaybediyorum."
9 "Eşim çektiğim acılara dayanamayarak bana doğumu bırakmamı söylüyor. 'Tamam Tom bir şey kanıtlamak zorunda değilsin yeter' dese de kararlıyım sonuna kadar gideceğim."
10 "Doğumun ardından içimde bir can taşımadığımı, hayati tehlikem olmamasına rağmen bu kadar acı çektiğimi düşünüyorum."
11 "Kadınlar size saygım sonsuz. Gerçekten çektiğim acı korkunçtu. Hayatımda böyle bir sancı çekmedim."
12
13
14
15
16
17
18
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more