Syriza: ‘Erdoğan hükümeti hesap vermeli’

Yunanistan'daki iktidar partisi Syriza, Ankara'daki bombalı saldırıyı protesto etmek için halkı Meclis binasının önünde bulunan Sintagma meydanına çağırdı

Syriza: ‘Erdoğan hükümeti hesap vermeli’

Yunanistan’da Syriza Partisi Merkez Komisyonu'nun bugün düzenlediği toplantının açılışında Ankara'da barış yürüyüşü öncesinde düzenlenen bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenler için bir dakika saygı duruşunda bulunuldu. Syriza Partisi Merkez Komisyonu saygı duruşu sonrası şu açıklamayı yaptı:

Ankara'daki patlamada 9 yaşındaki çocuk öldü!

Ankara’daki patlamada 9 yaşındaki çocuk öldü!

“ERDOĞAN HÜKÜMETİ HESAP VERMELİ”
“Erdoğan hükümeti Türkiye ve civarındaki bölgelerde demokrasiye ve barışa karşı düzenlenen devamlı saldırılar konusunda hesap vermelidir. Etrafımızda hüküm süren terör rejimine tek cevap, demokrasinin ve barışın galip gelmesi için mücadeleye devam etmektir. Herkesi bugün saat 18.00'de Sintagma Meydanı'nda düzenlenecek protesto gösterisine çağırıyoruz.”

Davutoğlu: 'Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yle görüşmeyi planlıyorum'

Davutoğlu: ‘Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yle görüşmeyi planlıyorum’

DIŞİŞLERİNDEN KINAMA
Yunanistan Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada, Ankara'da yaşanan terör saldırısını, “Bu sabah Ankara'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölmesine sebep olan terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Masum kurbanların ailelerine başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz” sözleriyle kınadı.

Türk Tabipler Birliği: '97 kişi öldü, 400 yaralı'

Türk Tabipler Birliği: ’97 kişi öldü, 400 yaralı’

Aynı zamanda Yunanistan Komünist Partisi KKE ve ana muhalefet partisi Nea Dimokratia, yaptıkları açıklamalarla barışa karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınadı.