Tayvan’da uçak nehre düştü

Tayvan'da TransAsia Havayolları'na ait GE-235 sefer sayılı yolcu uçağının bir nehre düşmesi sonucu en az 23 kişinin öldüğü bildirildi

Tayvan’da uçak nehre düştü

Şinhua ajansının haberinde, TransAsia Havayolları’na ait yolcu uçağının 58 yolcusuyla Tayvan’ın başkenti Taypey’den Kinmın kentine giderken nehre düştüğü ve en az 23 kişinin öldüğü belirtildi.

Havalandıktan kısa bir süre sonra yolcu uçağıyla yerel saatle 11:00’de irtibatın kesildiği ifade edilirken, Çin basınında yer alan fotoğraflara göre, uçağın düşmeden önce nehrin üzerindeki köprüye çarpmasıyla bir kanadının koptuğu görüldü.

Kazanın ardından kurtarılanlardan 28’nin hastanede tedavi altına alındığı, uçaktaki yolcular arasından 31 kişinin Çin vatandaşı olduğu kaydedildi.

 

“KÖPRÜYE ÇARPTIKTAN SONRA DÜŞTÜ”

Tayvan Merkez Haber Ajansı CNA’ya konuşan bir hükümet yetkilisi uçağın bir köprüye çarptıktan sonra nehre düştüğünü söyledi. O anlar bir kamera tarafından görüntülendi.

KEHANET GİBİ!

Tayland’daki uçak kazasında çekilen görüntüler Kehanet filmindeki sahneleri akıllara getirdi. Nicolas Cage’in başrol oyuncuğuluğunu yaptığı 2009 yapımı Kehanet filminde uçak kazası benzer sahnelerle canlandırılmıştı.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...