Sözcü Plus Giriş
GALERİ Trend: Küçük ev 19 Haziran 2015 04:58
1 Küçük ev trendinin doğaya adapte olmuş versiyonlarına bayılıyoruz. Hele bir de bize ilham veren, düşük bütçeyle herkesin yap(tır)abileceği örnekleri gördükçe “ben de istiyorum” demekten kendimizi alamıyoruz bir türlü.
2 Bu kez 1300 TL’nin az biraz altında bir bütçeyle var edilmiş bir evi tanıtacağız. Scott Brooks isimli doğaseverin kendine küçük ama kullanışlı bir yaşam alanı yaratma girişimine birlikte imreneceğiz.
3 8 metrekarelik bu küçük ev Scott’ın bir arkadaşının arazisi üzerine inşa edilmiş. Evin yapımında kullanılan pek çok malzeme ya hurdadan çıkarılmış ya da bir yerlerden bulunmuş.
4 Arazisini bağışlayan arkadaşı aynı zamanda evin dışına açık bir duş inşa etmesine de yardımcı olmuş. Böylelikle küçük evin içindeki az sayıdaki eşya sayesinde ferah bir alan elde edilmiş.
5 Bütün her şey 500 dolardan (1300 TL’den) az bir tutara mal edilmeye çalışıldığından ev kendi enerjisini üretebilecek donanımlara sahip olamamış.
6 Pek çoğumuzun evindeki gibi bir elektrik hattının çekili olduğu evde yağmur suyundan kullanma suyu üreten cihazın da çok yer kaplaması sebebiyle kullanılmamasına karar verilmiş.
7 Küçük mekanların insanı dışarı iten tarafını olumsuz değil olumlu bir etki olarak yorumlayan Scott Brooks pek çok işini dışarıda halledenlerden. İçeride yaptığı yemeği bile dışarıdaki kamp sandalyelerine kurulup yiyen Scott’ın tek büyük problemi içerinin geceleri aşırı sıcak olması.
8 Soğuk havalarda yaktığı en ufak odun parçasıyla bile inanılmaz derecede ısınan küçük evinde uyumakta bazen zorlanıyormuş kendisi bu sebeple.

(Kaynak: nolm.us)
9
10
11
12
13
14
15
16