Sözcü Plus Giriş

Tazehurmatu nahiyesine bağlı Beşir köyünün IŞİD terör örgütünden kurtarılması için Türkmen gönüllü halk güçleri ve güvenlik güçleri kolları sıvadı. Ağır silahların da kullanıldığı Beşir’i kurtarma operasyonu için güvenlik güçleri ve Gönüllü Türkmen Halk Güçleri ilerlemeye başladı.

Düşman cephesine ilk top atışıyla, kurtarma operasyonu resmen başladı.

Türkmen Beşir köyünün kurtarılması için güvenlik güçleri ile Türkmen gönüllü halk güçleri akşam saatlerinde harekete geçti. IŞİD terör örgütünün bulunduğu bölgeye saldırılar başladı.

Güvenlik güçleri yetkilileri, polis yetkilileri ile Türkmen gönüllü halk güçleri komutanları da bir araya gelerek operasyon öncesi son hazırlıkları görüştü.

Gereken hazırlıkların tamamlanmasıyla güçler Beşir’i kurtarmak için harekete geçti.

Operasyon için bölgeye çok sayıda güç ve askeri malzeme sevk edildi.

Türkmenler Beşir köyü için son dönemlerdeki operasyonlarda çok sayıda şehit verdi. Güvenlik güçleri komutanları Beşir’in en yakın zamanda tamamen kurtarılacağını söyledi.

TİKRİT’TE IŞİD’E AĞIR DARBE

Lebbeyka Ya Rasulallah hareketinde önemli ilerleme. Selahattin şehir merkezi ile Tikrit’in bir çok bölgeleri IŞİD’den temizlendi. Ordu ve gönüllü halk güçleri, Tikrit’i IŞİD’den kurtarmaya yönelik başladığı operasyon kapsamında kent merkezini ele geçirdi. IŞİD tarafından ele geçirilen Tikrit kentine yönelik operasyonlar ordu birliklerinin şehrin bazı semtlerini ele geçirmeleri ile devam ediyor.

Halk güçleri ile ordu birlikleri kentin kuzeyini merkeze bağlayan anayol olan Kadisiye bölgesini de ele geçirerek bölgedeki hastanenin üzerinde bayrak astılar.

Kentin doğusundaki Dicle Nehri üzerinde bulunan yakınlardaki tek köprü IŞİD tarafından Irak ordusunun ilerleyişini zorlaştırmak için yıkıldı. Ordu güçleri ile gönüllü halk güçleri Tikrit'in son savunma hattı olan Alem kasabasını Salı günü ele geçirmişti. Ardından ordu birlikleri IŞİD'in karargâh olarak kullandığı bazı binaları kullanılamaz hale getirmişti

Irak güçlerinin saldırısı sırasında, ABD öncülüğündeki koalisyonun savaş uçakları da havadan destek veriyor.

Yayınlanma Tarihi:19:44,