Yunan Hükümetinden Avrupa Merkez Bankası’na: Şantajdan vazgeç

Yunan hükümeti Avrupa Merkez Bankasına Şantaj yapmaktan vazgeç dedi

Yunan Hükümetinden Avrupa Merkez Bankası’na: Şantajdan vazgeç

Avrupa Merkez Bankası’nın, bankaların Yunanistan’ın borçlarını kredi teminatı olarak kullanmasına izin veren muafiyeti kaldırmasına tepki gösteren hükümet bu kararı şantaj olarak nitelendirdi. Yunanistan hükümeti sözcüsü Gavriil Sakelaridis, halka endişe edilecek birşey olmadığını vurgulayarak bunun pazarlıklarda bir siyasi baskı oluşturmak için alındığını söyledi.

Sözcü Gavriil Sakelaridis Yunan Mega televizyonuna yaptığı açıklamada, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghiye de gözdağı vererek biz kimseyi şantaj etmiyoruz ancak kimseninde bize şantaj yapmasına müsaade etmeyiz sözleri etti. Avrupa Merkez Bankasının Yunan tahvillerini teminat olarak kabul etmemesinin likit akışının önüne geçemeyeceğinide hatırlatan sözcü, halka sakin olma çağrısı yaptı.

Yunanistan hükümeti sözcüsü Gavriil Sakelaridisin bu açıklamalarına rağmen halk bu akşam Avrupa Merkez Bankası aleyhine bir gösteri yapma kararı aldı. Yerel saat ile 18.00de meydanların doldurulmasını isteyen Syriza partisi yandaşlarının sosyal medya aracılığı ile örgütlenerek AMB aleyhine sloganlar atması bekleniyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...