Sözcü Plus Giriş

Bu yıl ikincisi gerçekleşen ‘Boğaziçi Zirvesi – BÜ'yülü Bir Gün' etkinliği ‘Renkler' teması ile Boğaziçi Üniversitesi mezununlarını kampüste buluşturdu. Siyaset, ekonomi, sanat, kültür, spor alanlarında düzenlenen atölyelerde aralarında Zülfü Livaneli, Arzu Kaprol, Ege Cansen, Rutkay Aziz, Doğa Rutkay, Nevzat Aydın, Levent Çalıkoğlu ve Emre Karayel'in de aralarında yer aldığı isimler ders verdi

Üniversite ve mezunları arasındaki bağı güçlendirmek amacıyla Boğaziçi Üniversitesi mezunları tarafından hayata geçirilen 'Boğaziçi Zirvesi 2 – BÜ'yülü Bir Gün'' buluşması, başarılarıyla adlarından söz ettiren isimleri Güney Kampüs'te bir araya getirdi. 24 Ekim Cumartesi günü, 10.00-19.00 saatleri arasında Güney Kampüsün farklı mekânlarında sanattan spora, yemek kültüründen oyunculuğa, modadan iş dünyasına edindikleri tecrübeleri BÜ’yülü Bir Gün'de düzenledikleri atölyelerde dinleyicilerle paylaştı.

Boğaziçi Üniversitesi mezunlarından Burhan Karaçam'ın açılış konuşmasıyla başlayan dersler gün boyu Güney Kampüs'te çeşitli sınıf ve salonlarda devam etti. Yaklaşık 54 bin mezun sayısına ulaşan Boğaziçi Üniversitesi'nde 20'yi aşkın konuşmacı kampüs ortamında pek çok konuyu tartışma fırsatı buldu.