Sözcü Plus Giriş

ODTÜ Eymir Gölü Günü ile direniş hep ayakta!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in gözünü diktiği Eymir Gölü bu yıl da dikilen ağaçlarla direnmeye devam edecek.

Güncellenme: 16:20, 22/10/2015
ODTÜ Eymir Gölü Günü ile direniş hep ayakta!

Her yıl sonbahar aylarında düzenlenen ‘ODTÜ Eymir Gölü Günü’ bu yıl 25 Ekim 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Türkiye’yi yasa boğan Ankara’daki terör saldırısının neden olduğu kayıplarımız ve acımız nedeniyle, bu yıl Eymir Gölü Günü kapsamında spor ve kültür etkinlikleri yer almayacak, sadece ağaç dikimi yapılacak.

ODTÜ’de 1961 yılından beri sürdürülen ağaçlandırma projeleri ile İç Anadolu bozkırında neredeyse yoktan var edilen “ODTÜ Ormanı”nın geliştirilmesi amacıyla ODTÜ Geliştirme Vakfı işbirliği ile başlatılan “Bir Ağaç Sizden, Bir Orman Bizden” kampanyası kapsamında bu yıl da doğaseverler bir araya gelecek.

ODTÜ, bu yıl “Eymir Gölü Günü” kapsamında spor ve kültür etkinliklerinin yer almayacağını Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar imzalı bir açıklamayla duyurdu.

Açıklamada bu yıl 54.’sü düzenlenecek “ODTÜ Eymir Gölü Günü” ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“KAYIPLARIMIZ VE ACILARIMIZ NEDENİYLE…”

“Üniversitemizin her yıl sonbahar aylarında düzenlediği “ODTÜ Eymir Gölü Günü”, bu yıl 25 Ekim 2015 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Yaşadığımız insanlık dışı saldırının neden olduğu kayıplarımız ve acımız nedeniyle, bu yıl Eymir Gölü Günü kapsamında spor ve kültür etkinlikleri yer almayacak, sadece ağaç dikimi yapılacaktır.

ODTÜ ve ODTÜ Geliştirme Vakfı işbirliği ile yürütülen “Bir Ağaç Sizden Bir Orman Bizden” ODTÜ Eymir Gölü Kayıkhane Bölgesinde, 8.000 ağacın dikileceği etkinlik saat 11.00'de başlayacaktır. Ağaç dikiminin ardından, geleneksel “sandviç-ayran” ikramı olacaktır.

ODTÜ Eymir Gölü'nün doğal çevresini geliştirme ve gelecek nesillere yaşanabilir bir ülke bırakma çağrısı yapma amacıyla düzenlediğimiz “ODTÜ Eymir Gölü Günü ve Ağaç Dikme Etkinliği”ne, bu yıl da, doğaseverler, Ankara'daki resmi kurumlar, yabancı misyonlar, sivil toplum kuruluşları ve basın kuruluşları davet edilmiştir.
Eymir Gölü'ne ulaşım için, saat 10.00'da Rektörlük ile Doğu ve Batı Yurtlar bölgelerinden; şehirden ise Tunus ve Sıhhiye duraklarından otobüsler kaldırılacaktır. Etkinlik sonunda, saat 14.00'ten itibaren aynı bölgelere otobüs servisi olacaktır. Bölgeye kendi ulaşım olanakları ile gelen katılımcılar, işaretlerle ve görevlilerimizce etkinlik alanına yönlendirilecektir. ”

Ayla ÖZDEMİR/SÖZCÜ EĞİTİM

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:16:18,