Reklamsız Sözcü

Üniversite şantiyeye dönecek!

UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay: "Üniversitemizi adeta bir şantiyeye döndürerek, geleceğin Uludağ Üniversitesi'ni oluşturmaya başlayacağız."

android-time 12:20
Üniversite şantiyeye dönecek!
UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay: "Üniversitemizi adeta bir şantiyeye döndürerek, geleceğin Uludağ Üniversitesi'ni oluşturmaya başlayacağız."

Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Sağlık Yüksek Okulu’nun kampüs içindeki yeni binasının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.  Çalışmaları yerinde inceleyen UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, üniversiteyi adeta bir şantiyeye döndürerek, geleceğin Uludağ Üniversitesi’ni oluşturmaya başlayacaklarını ifade etti.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, yetkililerden bilgi aldı. Foto: CİHAN

Sağlık yüksek okulu binasının son teknoloji ile kurgulanmış bir yapı olacağını açıklayan UÜ Rektörü Prof. Dr. Ulcay, “Önümüzdeki yıl hizmete sunacağımız sağlık yüksek okulunu yeni binası ile birlikte sağlık bilimleri fakültesine dönüştüreceğiz.” dedi.

“YATIRIM PLANLARI ONAYLANDI”

Göreve geldikleri ilk 8 ayda üniversiteyi karış karış planladıklarını belirten Yusuf Ulcay, 2016 yılında birçok projenin temelini atacaklarını vurguladı. Temmuz ayında temeli atılan sağlık yüksek okulu binasını 2016 Mayıs ayında eğitim-öğretime açmayı hedeflediklerini belirten Ulcay, “Projelerimizi hazırladık. Şimdi bu çalışmaların sonuna geldik. Artık 2016 yılında projeler bir bir uygulamaya geçirilecek. Bitirilen projelerimizi de hizmete sokacağız. Bunların yanında hukuk fakültesinin, yeni rektörlük binasının ve öğrenci yaşam merkezinin temellerini de yine önümüzdeki yıl içerisinde atacağız. Hepsinin yatırım planlarını onaylattık. Bütçeleri alındı. Üniversitemizi adeta bir şantiyeye döndürerek, geleceğin Uludağ Üniversitesi’ni oluşturmaya başlayacağız.” şeklinde konuştu.

YENİ BİNADA ENGEL YOK!

Üç bin metrekarenin üzerinde kullanım alanına sahip olan binanın zemin katında 81 kişilik dört adet dershane, 2 adet uygulama salonu, 5 idari büro ve 315 kişilik amfi yer alacak. Binanın birinci katında ise 27 adet yönetici ve akademisyen odası bulunacak. Binanın derslik ve ofisleri değişken debili merkezi klima ile soğutulacak. Teknolojik gelişmelere uygun olarak planlanan binanın su tesisatı ise tasarruf sağlayacak şekilde tasarlandı. Her iki katında da engelli tuvaletleri bulunacak binada, iki duraklı engelli asansörü de yeralacak. Binanın şuanda yüzde 50’sinden fazlası tamamlanmış durumda. CİHAN

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more